Kaliforniya ve Disneyland Park

Kaliforniya ve Disneyland Park

Hem çocukların hem de çocukluğuna birkaç saat de olsa dönmek isteyenlerin baş tacı olan Kaliforniya Disneyland Park, hayalleri süsleyen büyülü ve fantastik bir dünya…

Disneyland Park’ın kapısında, ‘here you leave today and enter the world of yesterday, tomorrow and fantasy’ yazıyor yani, ‘tam burada çocukluğunuzdan ayrılıyorsunuz; dünün, yarının ve fantezinin dünyasına giriyorsunuz…’ İşte Kaliforniya Disneyland’ın simge cümlesi bu…

Dünyada Disneyland parklarının kurulduğu ilk yer, ABD’nin Kaliforniya eyaleti. Dünyaca ünlü Amerikalı Film Yapımcısı Walt Disney tarafından 1955 yılında 34 hektarlık bir alana kurulan bu park, eyaletin Anaheim şehrinde yer alıyor. Dünyanın en büyük eğlence parkı ve önemli bir turizm merkezi olan Disneyland, sanatçının kahramanlarını yaşatan düzenlemeleri ve donanımlarıyla çocuklar kadar büyüklerin de ilgisini çeken bir panayır durumunda.

Kaliforniya Disneyland; Disney kahramanlarının dolaştığı sokakları, tematik alanları, animasyon şovları gibi çocuklara hitap eden yerleri ve etkinliklerinin yanı sıra alışveriş merkezleri, restoranlar, otel ve SPA merkezleri gibi yetişkinlere yönelik alanlara da sahip.

Walt Disney’in ölümsüz kahramanlarıyla fotoğraf çektirip oyun oynarken, zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız bu parklar, her yıl milyonlarca turisti ağırlıyor. Eğer siz de çocuğunuzla birlikte o milyonlarca kişiden biri olmak istiyorsanız Disneyland’ın heyecan verici dünyasını keşfedebilirsiniz.