KEYİFLİ YOLCULUKLAR

Değerli misafirlerimiz TCDD Taşımacılık AŞ’nin trenlerine hoş geldiniz.

Geride bıraktığımız 2016 yılında, demiryollarının serbestleşmesi kanunu kapsamında kurulmuş olan şirketimiz TCDD Taşımacılık AŞ ismiyle hizmet vermeye başladı. Yolcularımızın hızlı, güvenli, ekonomik ve konforlu bir şekilde gidecekleri yere ulaşmaları için mesai arkadaşlarımla beraber gece gündüz çalışıyoruz.

YHT işletmeciliği, banliyö işletmeciliği, konvansiyonel yolcu tren işletmeciliği şirketimizce yapılmaktadır. Diğer taraftan yük ve lojistik taşımacılığı, feribot ile yük ve yolcu taşımacılığı hizmetlerini de yürütüyoruz.

Hava muhalefetlerinden etkilenmeyen trenlerimiz, yaz aylarında olduğu gibi ağır geçen kış şartlarında da zaman endeksli çalışmaya devam ediyor.

2016’da YHT’de seyahat eden yolcu sayımız 6 milyona ulaştı. 2017’de 8 milyon vatandaşımızı YHT konforunda taşımayı hedefliyoruz.

Hükümetlerimizce yürütülen sosyal politikalara paralel olarak engelli, gazi ve şehit yakınları yüksek hızlı trenlerde ücretsiz seyahat ediyor. 1,4 milyon engelli, gazi ve şehit yakını vatandaşımız trenlerimizde misafirimiz oldu.

Ülkemizin kalkınması için elimizden gelenin en iyisini yapmaya söz verdik. Avrupa’dan Türkiye’ye, Türkiye’den Avrupa’ya ve Asya’ya blok trenle yük taşımacılığına devam ederek 2016’da 26 milyon ton yük taşıdık.

Açılışına gün sayılan Bakü-Tiflis-Kars projesi ülkemizin transit yük potansiyelini artıracak. Çin’den Londra’ya yük taşınabilecek, modern demir İpekyolu oluşacak. Bu proje ülkemizin transit yük taşıma potansiyeline katkıda bulunarak, 25 milyon kilometrekare alanda lojistik yapmamızı sağlayacak.

Değerli konuklarımız, sizleri misafir etmek bizim için büyük mutluluktur. Sizden aldığımız güven ile büyümeye, büyüdükçe hizmet vermeye kendimizi adadık. Demiryolu sektörünün misyon ve vizyonunu birlikte yeniden çizeceğiz.

Şahsım ve mesai arkadaşlarım adına iyi yolculuklar diliyorum.