KIŞ İÇİN TEKNOLOJİ

Hayatımızı kolaylaştıran teknolojik ürünler, soğuk kış ayları boyunca da ihtiyaçlarımızı gidermek üzere hazır olacak. Kombimizi tasarruf ettirecek akıllı kitler, uzun kış gecelerini keyifli hale getirecek oyun dizüstüleri ve daha birçok ürünle tanışmanın vakti geldi. İşte ürünlerden bazıları:

MACERALARINIZI KAYIT EDİN
DJI OSMO

Drone cihazlarıyla sükse yapan DJI, bu selfie çubuğuna benzeyen kamerasıyla da büyük ilgi toplayacak. Android mobil cihazları önizleme ekranı ve paylaşım sistemi olarak kullanan Osmo, 4K çözünürlükte video çekiyor. Üç eksenli elektrikli görüntü sabitleyici ile titremeleri önlüyor ve aksesuarları sayesinde otomobil, bisiklet gibi taşıtlara da kolayca takılabiliyor.

 

BİR MOBİLYA OLARAK TELEVİZYON
SAMSUNG SERİF TV

Karda kışta sokaklarda perişan olmaktan hoşlanmıyorsanız, evde oturup bir şeyler izleyebilirsiniz. Samsung’un yeni televizyonu, kavisli ekrana ya da süper ince bir çerçeveye sahip TV’lerden değil ama misafirlerinizi etkileyecek bir tasarıma sahip. Fransız tasarımcılar Ronan ve Erwan Bouroullec ile hazırladığı Serif TV, 40 inç, 32 inç ve 24 inçlik modelleriyle ve bir mobilyayı andıran çerçeveli tasarımıyla oturma odanızda yer almayı bekliyor.

 

DAHA GÜVENLİ BİR SÜRÜŞ İÇİN
LİVALL BLİNG HELMET

Otonom otomobillerin çağında, bisikleti de ellerinizi bırakarak sürmek istemez misiniz? LED aydınlatmadan Wi-Fi hoparlöre kadar birçok özelliği bulunan bu kask, yardıma ihtiyacınız olduğunda da devreye girebiliyor. Üzerindeki 80 adet LED lamba karanlıkta kolayca fark edilmenizi ve gidona yerleştireceğiniz düğmelere bastığınızda, kaskın arkasından dönüş sinyali verebilmenizi sağlıyor. İç kısımdaki stereo hoparlör müzik çalarken, rüzgâr geçirmez mikrofonu ile arama yapabilirsiniz. Düştüğünüzü de algılayıcı yardımıyla fark eden kask, yardım ışıklarını yakıyor ve acil durum listesindeki kişileri arıyor.

 

SABAH KAHVENİZ HAZIR
LUNA SMART MATTRESS COVER
Bu dört farklı boydaki akıllı yorgan kılıfı;nabız, nefes alma ritmi ve vücut sıcaklığınızı ölçebiliyor. Uyku fazlarınızı da takip eden kılıf, Apple Health ve belirli fitness izleme cihazlarıyla da uyumlu. Böylece günlük egzersiz, beslenme alışkanlıklarınızı uyku verileriyle birleştiriyor. Daha sonra da yatağın iki tarafını farklı ama kişiler için ideal sıcaklığa getiriyor. Hatta bir adım öteye giderek, sabah uyandığınızda Wi-Fi destekli kahve makinesini çalıştırabiliyor.

 

YAKIT MASRAFINDAN KISIN
COSA AKILLI KOMBİ KİTİ

Türkiye’de akıllı ev konseptinin öncülerinden Nuvia’nın geçtiğimiz yıl kullanıcıyla buluşturduğu Cosa Akıllı Kombi Kiti sayesinde, giderek artacak doğalgaz faturaları artık kâbus olmaktan çıkıyor. Yeni nesil akıllı kablosuz oda termostatı Cosa Akıllı Kombi Kiti; kullanıcıları, ‘kombiyi dışarı çıkarken ya da uyurken kapatmalı mı, kısmalı mı?’ derdinden kurtarmakla kalmıyor, doğru kullanımla tasarruf edilmesini sağlıyor. İyi bir kullanımla doğalgaz tüketiminde ve faturalarda yüzde 30’lara varan yüksek bir oranda tasarruf sağlayan Cosa, sadece bir yıl içerisinde satın alma parasını amorti etmiş oluyor.

 

OYUNLARA İNCELİK GELDİ
MSI GS40 6QE PHANTOM
Evde geçen zamanınızda biraz eğlenmek isterseniz kendinizi bilgisayar oyunlarına kaptırabilirsiniz. Ancak oyun dizüstüleri hem kalın hem de hantal yapılarıyla, alıştığımız dizüstülerden farklı. MSI GS40 6QE Phantom ise 14 inçlik ince yapısıyla ilk bakışta insanı şaşırtıyor. 4K görüntü çıkışına sahip cihaz, Intel’in en yeni nesli olan 6. Nesil Core i7 işlemcisi, NVIDIA GeForce GTX 970M ekran kartıyla oyunları dur durak bilmeden oynamanızı sağlayacak.