Klasik Komodinden Sıkılanlara…

Klasik Komodinden Sıkılanlara…

Yatak odalarında kullanılan komodinler, genelde odadaki tüm mobilyanın küçük bir kopyası olarak yatak baş uçlarında yerlerini alır.

Oysa odalarımızda sıkıcı bir görüntüye sebep olan komodinlerimizi, biraz motivasyon, biraz zevk biraz da yaratıcılıkla değiştirmemiz mümkün. Gözümüzü ilk açtığımızda gördüğümüz sıkıcı komodinlerimiz için ayrılık zilleri çalıyor!

AHŞAP MERDİVENİ DÖNÜŞTÜRÜN

Yatağınızın baş ucuna hiç çekinmeden, kısa ahşap bir merdiven koyarak, komodin görevini yükleyebilirsiniz. Böylece odanızın çok daha stil sahibi olduğunu göreceksiniz. Dekoratif ürün satan birçok mağazada bulabileceğiniz ahşap merdivenlerin basamaklarına bir çok eşyanızı yerleştirebildiğinizi; merdivenin büyük alan kaplayan kare bir komodin yerine çok daha kullanışlı olduğunu keşfedeceksiniz.

TABUREDEN KOMODİN

Amerikan mutfaklarda bulunan ayaklı tabureleri, komodin olarak kullandığınızda, odanıza kattığı şıklık ve stile şaşıracaksınız. Evinizde bulunan tabureleri istediğiniz renge boyayabilir, üst kumaşını söküp ya da değiştirebilir, baş ucunuza yerleştirebilirsiniz.

HASIR SEPETLERE ŞANS VERİN

Komodinlerin her zaman ahşap olmayabileceğini düşünün ve hasır bir sepeti, duvara monte ederek, komodin olarak ne kadar şık göründüğüne şahit olun. Piknik sepeti, çamaşır, meyve-sebze sepeti olarak kullanılan kare bir hasır sepetin arasına, raf da atabilirsiniz. Rengini de değiştirebilirsiniz.

VİNTAGE ETKİSİ

Genellikle dekorasyon dergilerinde bulunan bir komodin görünümünü yatak odanıza kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Elinizde bulunan ya da vintage ürün satan bir dükkandan satın alabileceğiniz eski bir bavul bütün ihtiyacınız olan… Bavula ekleteceğiniz demir ayaklarla çok şık bir komodine sahip olabilirsiniz.

BETON BLOKLARLA ENDÜSTRİYEL TARZA SELAM…

Yine ahşap dışı bir komodin örneği… Olağanın dışında bir görünüm istiyorsanız; hazır bulunabilecek ya da kalıplara dökülerek oluşturulabilecek beton bloklar, dekorasyonda endüstriyel tarz görmek isteyenlerin gözdesi… İş yerleri için de düşünülebilecek farklı görünüm…

PAZAR KASALARI!

Özellikle dekorasyon ürünlerini kendileri oluşturanların uzun zamandır en gözde ürünü pazar kasaları… Renklendirilip; kitaplık, sehpa olarak kullanılan pazar kasalarına komodin için de bir şans verin. Yatay ve dikey olarak üst üste getirilerek kullanılabilen pazar kasaları, rustik stile oldukça uygun.

PUFLARI DEĞERLENDİRİN

Puf oturakları salonunuzun bir kenarında acil durumlar için mi bekletiyorsunuz? Şimdi daha işlevsel olmalarında sıra… Bunu da yatağınızın baş ucuna koyarak sağlayabilirsiniz. Renk, kumaş tercihi ile yeni bir görünüme büründürmeniz yine sizin zevkinize kalıyor.