LOJİSTİKÇİLER ANKARA’DA BİRARAYA GELDİ

LOJİSTİKÇİLER ANKARA’DA BİRARAYA GELDİ

Demiryolu lojistik sektöründe hizmet veren operatörler, vagon imalatçıları ve taşımacılık hizmeti alan firmalar sektörün sorunlarını konuştu.

TCDD Taşımacılık AŞ’nin ev sahipliğini yaptığı lojistik buluşması Ankara’da düzenlendi. TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt, Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Uras ve daire başkanlarının yer aldığı toplantıya, Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenler Derneği, Demiryolu Taşımacılar Derneği yetkilileri Batı Anadolu Lojistik Organizasyon temsilcileri ile demiryolu lojistik sektöründe hizmet veren operatörler, vagon imalatçıları ve taşımacılık hizmeti alan firmalar katıldı.

6461 sayılı Türkiye Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesi Kanununu ve TCDD Taşımacılık AŞ’nin serbestleşme sürecine değinen Veysi Kurt, Türkiye sınırları içerisinde yer alan 12 bin kilometrelik demiryolu hattının dışında, uluslararası sınırlar içerisinde bulunan 25 milyon metrekarelik alan üzerinde de taşıma yapılabileceğini vurguladı. Kurt Ayrıca, Türkiye’nin lojistik sektöründe çok önemli atılımları olduğunu belirterek, herkese görev düştüğünü sözlerine ekledi.