LÜKS PİCK-UP’TA REKABET KIZIŞACAK

Özellikle Amerika ve Asya pazarının gözde araçları pick-up modelleri, son yıllarda ülkemizde de satış adetlerini yükseltiyor. Kaslı görünüşleri, dört tekerlekten çekiş özellikleri ve binek otomobilleri aratmayan sürüş karakterleriyle pick-up’lar aynı zamanda hobi sahiplerinin de gözdesi. Gerektiği zaman geniş bir yükleme alanı sunan taşıma kabinleri ve rahat oturma düzeniyle günümüz pick-up’ları konfor ve güvenlik açısından çıtayı da yükseltiyor.

Türkiye pazarında yıllık toplam satışları 10 bin adetlere ulaşan modeller birbiri ardına yenilendi. Pazarın önemli oyuncularının tümüyle elden geçirilip, yeni özelliklere kavuşmasıyla birlikte bu sınıftaki rekabetin daha da artması bekleniyor.

RENAULT REKABETE KATILIYOR
Ürün yelpazesini genişletmeyi planlayan Fransız üretici Renault, yeni bir sınıfa adım atıyor. Pick-up sınıfında da iddialı hale gelmeyi planlayan marka, konsept olarak tanıtımını yaptığı Alaskan’ı ilk kez sergiledi. Şık ve kaslı hatlarıyla dikkat çeken yeni model, Renault’un ortağı Nissan’nın Navara modeline dayanıyor. Aracın seri üretim versiyonunun 2016 yılında yollara çıkması bekleniyor. Otomatik şanzıman ve 4×4 çekiş sisteminin de bulunacağı lüks Alaskan, bu sınıfta kendine önemli bir yer açmak için çalışacak.

NİSSAN NAVARA SIRA BEKLİYOR
Lüks pick-up savaşları, yenilenen Nissan Navara ile yeni bir boyuta taşınıyor. Yeni Nissan Navara NP300, sınıfının en geniş yükleme alanı ve geliştirilen özellikleriyle dikkat çekiyor. Bir önceki modele kıyasla yumuşatılan ve daha modern bir görünüşe kavuşan Navara, eski versiyondan 67 mm daha geniş… 2.3 lt dCi motorun 158 ve 187 beygir gücündeki iki versiyonu kullanılırken, motorun yakıt tüketim değerlerinin eski versiyona kıyasla yüzde 24 düşürüldüğü belirtiliyor.

MITSUBISHI L200 SATIŞTA
Yenilenen modeller içinde ülkemiz pazarına ilk sürülen model 5. nesil yeni Mitsubishi L200 oldu. Pick-up’ın sağlamlığının ve dayanıklılığının yanı sıra sınıfında öncü konfor ve güvenlik özelliklerine sahip olan Yeni L200, RISE gövde yapısı, darbe emici şasisi ve yeni süspansiyon sistemi sayesinde her türlü zorluğun üstesinden rahatlıkla geliyor. Dizel motor ve otomatik şanzımanın da satın alınabildiği yeni model, yükseltilmiş donanım seviyesiyle de dikkat çekiyor. Tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunulan 7 adet hava yastığı, Aktif Çekiş Denge Kontrolü, Yokuş Kalkış Destek Sistemi ve Treyler Denge Kontrolü gibi artırılmış güvenlik özellikleri ve güçlü gövde yapısı sayesinde de güvenilir bir yol arkadaşı oluyor.

EFSANE YENİLENDİ
Pick-up sınıfının en eski ve güçlü oyuncularından Toyota Hilüx de baştan aşağıya yenilenen versiyonuyla satışa sunulmak için gün sayıyor. 4×4 çekiş sistemi sayesinde arazi koşullarında da başarıyla ilerleyebilen Hilüx, yükseltilen donanımıyla da dikkat çekiyor. Otomatik şanzımanın da bulunacağı araç ülkemize 2.4lt turbo dizel motor seçeneğiyle ithal edilecek. Aracın yılsonundan itibaren Türkiye pazarında satılması bekleniyor.

TÜRKİYE’YE ÖZEL AMAROK
Volkswagen Ticari Araç’ın pick-up sınıfındaki modeli Amarok, yeni Exclusive versiyonuyla her türlü yol koşulunda zengin donanımıyla daha fazla konfor ve daha fazla güvenlik sunuyor. Yeni Amarok Exclusive, standart Bi-Xenon farlar, LED sürüş farları ve 19 inç alüminyum alaşımlı jantlarıyla, dinamik ve sportif duruşunu daha karakteristik ve estetik hale getiriyor.

Türkiye’ye özel olarak sunulan Yeni Amarok Exclusive, performansıyla olduğu kadar, dikkat çekici sportif görünümüyle de fark yaratıyor. Yeni Amarok Exclusive’in alüminyum jantları ilk bakışta göze çarpıyor. Araçta, 180 beygir gücünde 2.0lt dizel motor kullanılıyor. Ayrıca 4×2 otomatik ve 4×4 otomatik şanzıman seçenekleri bulunuyor.