LÜKSÜ YENİDEN TANIMLAYAN MAYBACH TÜRKİYE’DE

Mercedes’in lüksü yeniden tanımladığı ve sınıfının zirvesine oynamayı planladığı yeni modeli Maybach, ülkemiz pazarındaki yerini aldı.

Konfor, güvenlik ve kullanılan yüksek teknolojiler alanında markanın bütün birikiminin sergilendiği Mercedes Maybach S-Serisi, 5 metre 45 santimetre uzunluğu ve 3 metre 37 santimetre mesafesiyle diğer S-Serisi araçlardan 20 cm daha büyük. Ayrıca arka kapısının 66 mm kısaltılmasıyla arka koltukların kapı çizgisinin gerisinde kalarak gizlilik ve ayrıcalık hissi yaratıyor.

Kütüphane sessizliğinde iç mekân
Mercedes’in yeni konfor gemisinde, doğal olarak kabin içindeki sessizlik ve rahatlığa büyük önem verilmiş. Maybach S-Serisi’nin, sahip olduğu yalıtım sayesinde dünyanın en sessiz aracı S-Coupe’den dahi daha sessiz olduğu vurgulanıyor. Araç içinde rüzgâr ve araç sesi yok denecek kadar az duyuluyor ve özellikle arka koltuktaki yolcular  maksimum konfor seviyesinde ideal bir dinlenme ve çalışma ortamında seyahat etme imkânı buluyor.

Kızıl ötesi görüyor
Standart Maybach S-Serisi bile barındırdığı ileri teknoloji sayesinde konfor ve güvenlik açısından çıta yüksekliğini belirleyen bir otomobil. Yayaları algılayıp 50 km/s hıza kadar otomatik fren yapan, Pre-Safe® Plus sistemi, direksiyon yardımcısı ve start/ stop fonksiyonu bulunan DISTRONIC PLUS, kızıl ötesi görüş sistemi, gece görüş yardımcısı PLUS gibi teknolojiler araçta standart olarak bulunuyor.

İki güçlü motor
Mercedes S-Serisi S 500 ve S600 olmak üzere iki farklı benzinli motora sahip versiyonla satışa sunuldu. Mercedes-Maybach S 500’de 4.663 cc hacimli, çift turbolu V8 (455 beygir) motor kullanılırken, S 600’de 5.980 cc V12 (530 beygir) motor var. Her iki motor da 9 kademeli yeni 9G-TRONIC otomatik şanzımanla birlikte satın alınabiliyor. Her iki motor da aracı sadece 5 saniyede 100 km/s hıza ulaştırırken, son hız 250 km/s’de elektronik olarak sınırlanıyor.

Modern lüks
Mercedes-Maybach S-Serisi’nin iç tasarımı, trend belirleyici ayrıcalıkla, stili ve üstünlüğü bir arada sunuyor. Araç, modern lüksü benzersiz bir şekilde hayata geçiriyor. Şoför kullanımına özel olarak tasarlanmış Mercedes-Maybach S-Serisi’nde arka koltuktaki yolcular, lüks bir salon tarzında modern bir lüks ile çevreleniyor ve maksimum genişlik ile ferahlık duygusu hissediliyor. Mercedes-Maybach S-Serisi’nin iç mekânında ön koltuklar arasındaki nappa deri kaplı kol dayanağı üzerine işlenmiş Maybach armaları dikkat çekiyor. Ön panelde yer alan IWC tasarımı analog saat ise Mercedes-Maybach S-Serisi’ne yakışan iç tasarımı tamamlıyor.

Ses sistemi
Otomobilin özel şoförlü kullanım için ideal olan yeni ses seviyesi kontrol sistemi ise ön tarafta oturanların arka taraftaki yolcularla iletişim kurmasını kolaylaştırıyor. Bu kapsamda Burmester® son teknoloji 3D surround ses sistemi benzersiz bir görsel ve işitsel deneyim sunuyor. Mercedes-Maybach S-Serisi’nin arka kapılarındaki yüksek frekanslı hoparlörler ise çok yönlü ve spiral hareket etme özellikleri ile sesi yolcuya doğru yöneltilebiliyor. Fiyatlarsa en az özellikleri kadar yüksek, 1 milyon TL’den başlayıp en üst versiyonda 1.3 milyon TL’ye kadar çıkıyor.