LÜKSÜN AMİRAL GEMİLERİ ZİRVEYE OYNUYOR

LÜKSÜN AMİRAL GEMİLERİ ZİRVEYE OYNUYOR

LÜKS SINIFIN ZİRVESİNİ TEMSİL EDEN MERCEDES S SERİSİ MAYBACH, BMW 7 SERİSİ, VE AUDI A8 YENİ VERSİYONLARIYLA ARTIK ÇOK DAHA İDDİALI. TEKNOLOJİLERİ, MOTOR GÜÇLERİ VE GELİŞMİŞ DONANIMLARI KADAR YÜKSEK FİYATLARIYLA DİKKAT ÇEKEN BU SINIFTA REKABET DE KIZIŞIYOR.

Lüks sınıfın zirvesini temsil eden Mercedes S Serisi Maybach, BMW 7 Serisi, Volvo S90 ve Audi A8 yeni versiyonlarıyla artık çok daha iddialı. Teknolojileri, motor güçleri ve gelişmiş donanımları kadar yüksek fiyatlarıyla dikkat çeken bu sınıfta rekabet de kızışıyor.

Lüks otomobil denilince ilk akla gelen markalar arasında bu sınıfta yerlerini sağlamlaştırmak için büyük bir rekabet yaşanıyor. Yüksek donanımları, güçlü motorları ve her türlü konforu sunan yapılarıyla markaların amiral gemisi olarak nitelendirilen modeller arasındaki çekişme daha da artıyor. Lüks sınıfın en güçlü oyuncuları Mercedes S Serisi  Maybach, BMW 7 Serisi, Volvo S90 ve Audi A8, yeni versiyonlarıyla zirveye oynamayı planlıyor.

LÜKS VE İHTİŞAMLI
Bu sınıfın tüm dünyadaki en önemli modellerinden olan Mercedes S Serisi Maybach, ülkemizde de yoğun olarak tercih ediliyor. Güçlü bir görünüme sahip olan Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi, standart S-Serisi uzun sürümünden 207 milimetre daha büyük gövdesiyle yolcularına daha geniş bir iç mekan sunuyor. Birinci sınıf bir konfor sunan aracın masaj yapan koltuklardan özel eğlence sistemine, dört tekerlekten çekiş sisteminden otonom sürüş özelliklerine kadar çok sayıda özelliği bulunuyor. Ülkemiz pazarına 469 beygir gücünde, 4 litre hacimli V8 benzinli motorla sunulacak olan Mercedes S Serisi Maybach S 560 4MATIC, etkileyici performans rakamlarına da imza atıyor. Aracın son hızı 250 km/s’de elektronik olarak sınırlandırılıyor.

 

YÜKSEK TEKNOLOJİ ÜSSÜ
Üst sınıfın diğer bir önemli modeli olan BMW 7 Serisi de etkileyici özellikleriyle dikkat çekiyor. Küçük kardeşleri 4 ve 5 Serisi’ne benzeyen yüzü, dinamik yapısı ve iç mekan özellikleriyle yeni model lüks ile konforu aynı anda sunuyor. Yenilenirken eski versiyona kıyasla 200 kg hafifleyen otomobil bu sayede daha düşük yakıt tüketimine sahip.  Otomobilde ilk etapta 730d modelinde 3.0 litrelik turbo beslemeli dizel motor 265 beygir güç üretirken, 740i’deki motor 326 beygir gücünde. 750i’deyse 4.4 litrelik 450 beygirlik benzinli V8 motora yer veriliyor. Hibrit versiyon 740e’de ise 2.0 litrelik benzinli bir motorla elektrikli motor birlikte çalışıp toplamda 326 beygir güç üretiyor. Standart prizle de şarj edilebilen otomobil, 120 km/s hıza kadar 40 km boyunca sadece elektrikli olarak yol kat edebiliyor. Yeni BMW 7-Serisi’nde ayrıca dört tekerlekten çekiş sistemi de satın alınabiliyor.

YENİ TASARIM ANLAYIŞI
Alman üretici Audi’nin tümüyle yenilediği üst sınıf modeli A8 de yollara çıkmak için gün sayan modellerden. Yeni bir tasarım anlayışıyla üretilen otomobil barındırdığı yüksek teknolojileriyle de dikkat çekiyor. Dokunmatik kontrol konsepti, otonom sürüş özellikleri, kendi kendine park etme, yolu öğrenebilen navigasyon sistemi gibi özellikleriyle sınıfına yeni bir soluk getirme iddiasında. Sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi quattro ile donatılan otomobilin iç mekanı da bu sınıfta olduğu gibi son derece lüks. Koltuk kılıflarının dikişlerinden elektronik olarak açılıp kapanan havalandırma kapaklarına dek her ayrıntının üstün bir kalite hissi yaydığı otomobilde yer alan donanım ve kullanılan malzemelerin listesi oldukça kabarık. Yeni A8, büyük ölçüde yenilenen 3.0 TDI ve 3.0 TFSI V6 turbo motorlarla 2018 yılının ilk çeyreği itibariyle 3.0 TDI motor seçeneği ile Türkiye’de satışa sunulacak.