LÜTFİ ELVAN GÖREVİNİ DEVRETTİ

LÜTFİ ELVAN GÖREVİNİ DEVRETTİ

Milletvekili genel seçimleri nedeniyle istifa eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, görevini Feridun Bilgin’e devretti.

Elvan, Bakanlık toplantı salonunda düzenlenen devir-teslim töreninde, 14 ay boyunca yürüttüğü Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevini bıraktığını ifade etti. Bu süre içinde ekibiyle millete hizmet etmek için devam eden projeleri tamamlamak, yeni mega projeler açıklayarak ülkenin gelişmesine, kalkınmasına ve büyümesine katkı sağlamak amacıyla çalıştıklarını anlatan Elvan, “Gece gündüz demeden koşarak çalıştık. Hep ilerlemeye çalıştık. Sadece vatandaşlarımıza hizmet için bu ülkenin gelişmesi ve kalkınmasını sağlamak için.” diye konuştu.

Elvan, bu görevi layık gördükleri için 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile kendisine her konuda destek olan eşi ve çocuklarına teşekkür etti. Yükleniciler vasıtasıyla çalışanların da dikkate alınmasıyla 250 binin üzerinde personelin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na hizmet ettiğini ifade eden Elvan, “Ben bugün oldukça huzurlu ve rahatım. Çünkü bu görevi yıllarca bürokraside çalışmış, son olarak da Bakanlığımızda müsteşarlık görevini üstlenen şu anki Bakanımız Feridun Bilgin’e devretmekten büyük memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum.” diye konuştu.

Deneyimli, bürokrasiyi ve bakanlığı iyi tanıyan bakanlık müsteşarının bu göreve getirilmesinin kendilerini memnun ettiğini dile getiren Elvan, bundan sonraki süreçte herkesin ekip ruhuyla çalışmaya devam edeceğini kaydetti.