MACERA PARKI GELİYOR!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Kaçkar Dağları Milli Parkı’nı adrenalini yüksek, eşsiz maceranın yaşandığı bir mekân haline getiriyor.

DKMP Genel Müdürlüğü tarafından doğaseverlerin daha iyi vakit geçirmeleri için planlanan macera parkı projesi için çalışmalar başladı.

Bungee Jumping istasyonu kurulacak
Maceracı doğaseverlerin görmek istedikleri aktivite alanlarının planlandığı macera parkı içerisinde 80 metre düşüş mesafeli bungee jumping istasyonu yer alıyor.

Özel veya tüzel kişiliklerce işletilmesi planlanan parkta 60 metre serbest düşüş ve 200 metre salınımlı canyon swing istasyonunun yanında toplam 1,4 km mesafeli zipline istasyonu, 100 kişi kapasiteli ve farklı yaş gruplarına hizmet eden en az 6 bağımsız etaptan oluşan orman içi ip istasyonları da yer alacak.

Ekonomiye katkı
Ağaç istasyonları ile sulu ve kuru etapların yer aldığı team buildingin yanında parkta orientering, bilgi ve beceri istasyonları tesis edilecek. Macera parkının içerdiği ünitelerle Kaçkar Dağları Milli Parkı’nda turizme çeşitlilik kazandırılması, yöre halkına ve ülke ekonomisine katkıda bulunulması da hedefleniyor.