MEZUNİYET ELBİSEM NASIL OLSUN?

Eğitim yılının sonuna geliniyor, mezuniyet balolarının vakti geliyor. Her ne giyinirseniz giyinin, yaşınıza göre tercihlerde bulunmayı unutmayın.

Mezuniyet balolarının vakti geliyor. Her ne giyinirseniz giyinin, yaşınıza göre tercihlerde bulunmayı unutmayın.

Dersler, sınavlar, projeler, bitirme tezleri… Hepsi geride kaldıysa, sıra mezuniyet balonuza geldi demektir. Hayata atılmanın belki de ilk basamaklarından olan mezuniyet balonuzda yaptığınız seçimler hayatınız boyunca karşınıza çıkacaktır. Bu durumu göz önünde bulundurarak, günün modası ne olursa olsun, siz kendinize yakışan tarz ve tavırdan vazgeçmeyin.

Bu gece için önerilerimiz şöyle…

KLASİK İYİDİR
Her sezonun değişmez model, desen ve renkleri vardır. Bu da klasik anlamına gelir ve klasik bir renk ve model tercih etmek her zaman kurtarıcıdır. Kırmızı, siyah, lacivert renkleri tercih ederseniz hem yılın modasından hem de klasikten uzak kalmamış olursunuz. Model olarak ise düz ve sade kesimlerden uzaklaşmayın.

VÜCUT TİPİ
Giyinmenin temel kuralı olan ‘vücuduna göre giyin’ konusu gece elbiselerinde daha da önem taşıyor. Çünkü bu elbiseler kusurları, günlük giyime göre daha ön plana çıkarır. Vücudunuzda şikayetçi olduğunuz bölgeleri en iyi koyu renkli tuvaletle kapatabilirsiniz. Koyu rengin genç yaşlara yakışmadığını düşünüyorsanız, modelin burada daha önemli faktör olduğunu unutmayın.

KAÇ YAŞINDASINIZ?
Tabi ki 20’li yaşların başlarındasınız… Hem seçtiğiniz model hem de elbisenizi tamamlayan saç, makyaj biçiminizle yaşınızı bir anda 40’lara çıkarma tehlikeniz var. Bunun için ağır işlemeler, taşlar, takılar, ağır makyajdan uzak durun. Buğulu göz makyajı, nude tonlarda ruj genç yaşınıza tam olarak uyan bir seçim olur.

SAÇLARDA DOĞALLIK
Kadınların en sık değiştirdiği yerleridir saçlar… Bu geceye, özel bir renk ve modelle katılmak istiyorsanız, doğal saçlarınıza uygulanacak ışıltılı görüntü iyi bir seçim olacaktır. Pembe, mavi, gri gibi doğal olmayan renkteki saçlar her ne kadar moda olsa da, bu tercihlerden kısa sürede pişmanlık duymak olasıdır. Model olarak, doğal fönlerden, at kuyruklarından şaşmayın!

ÇANTA-AYAKKABI
Sade bir elbiseyi, daha gösterişli bir çanta ve ayakkabı ile tamamlamak modanın kurallarından… Ancak burada farklı formları olan çantaları tercih ederek, tarzınızı yansıtabilirsiniz. Ayakkabıda ise platformlu, demode formlardan ziyade, kalın topuklu, bantlı modeller yaşınıza daha uygun olacaktır. Ayrıca sizi kısıtlayan bir ayakkabı ne kadar güzel olursa olsun gecenizi mahvedebilir.

AKSESUAR
Kolye, bileklik, yüzük, halhal, şahmeran… Sade bir elbiseyi hareketlendirecek olan aksesuardır ve seçilen renk ve model de elbisenizi yukarıya taşıyabilir. Bu sebeple seçtiğiniz aksesuarların ucuz görünmemesi en önemli kural. Zarif ve genç bir görüntü için büyük taşlar yerine, küçük taşlı takıları, incileri, büyük bileklikler yerine sadece altın renkli zincirden oluşan bir şahmeranı tercih edebilirsiniz. Tasmalar da çok trend. Kaş, çene, burun gibi bölgelerinizde olan piercing’lerinizi belki bu geceliğine çıkartabilirsiniz.