MİLLETİMİZ DEMOKRASİDEN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİNİ GÖSTERDİ

Ülkemiz ve milletimiz 15 Temmuz’da hain bir darbe teşebbüsüyle karşı karşıya kalmıştır.

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi bir grup askerin başlattığı bu darbe girişimi aziz milletimizin demokrasiye sahip çıkan destansı duruşu, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlam ve yıkılmaz iradesi ile Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın kararlılığı sayesinde kısa zamanda püskürtülmüştür.

FETÖ’nün söz konusu darbe girişimi, tez vakitte bu suç örgütünden ülkemizin tamamen kurtarılması gerektiğini de ortaya koymaktadır. Bizim için, milletimizin ve devletimizin bekası, her şeyin önünde gelir. Bu nedenle demokrasi ve hukuk devleti ilkelerinden taviz vermeden, milletimizin ve devletimizin geleceğini tehdit eden bu terör örgütü ile amansız bir mücadele yürütüyoruz.

Milli iradenin üzerinde hiçbir gücü bugüne kadar tanımadık, bugünden sonra da tanımayacağız. Çünkü birliğini, beraberliğini, kardeşliğini güçlü tutan bir Türkiye’de huzurun, istikrarın, kalkınmanın önünde hiçbir engel olamaz. Hükümetimizle, Bakanlığımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, vatandaşlarımızla birlikte ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırma kararlılığıyla yolumuza devam edeceğiz. Bunun için de büyük projelerimizi birer birer tamamlıyor, yenileri için adımlarımızı atmayı sürdürüyoruz. 26 Ağustos’ta Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılışını yapacağız.

Ardından 20 Aralık’ta Avrasya Tüp Geçişi’ni açacağız. İstanbul-İzmir Otoyolu ve İstanbul Yeni Havalimanı gibi dev projelerimizde de yapım çalışmaları hızla devam ediyor. Bu arada bir taraftan Çanakkale Köprüsü’nün ihale hazırlıkları, diğer taraftan da Kanal İstanbul Projesi’nin hazırlıkları hızla devam ediyor.

Türkiye’nin dimdik ayakta durması, bununla kalmayıp sürekli güçlenmesi, 79 milyon vatandaşımızın beklentisidir. Bizler de bu amaçla yolumuza devam ediyoruz.