MOTİVASYONUNUN SIRRI ANADOLU ROCK’TA GİZLİ

İş dünyasının özellikle de girişimcilerin yakından tanıdıkları ve takip ettikleri bir isim olarak dikkat çeken Index Grup CEO’su Erol Bilecik, iş hayatının yoğun temposu nedeniyle uzun yıllardır ara verdiği müziğe, yeniden geri dönmenin mutluluğunu yaşıyor.

Anadolu rock tarzı müzik yapan Bilecik, bu sayede artık çok daha motive bir ruh haline sahip olduğunun altını çiziyor

Pozitif bakış açısı ile sorunları çözüyor
Yaklaşık 600 kişilik bir ekiple, 25 yıldır birbirinden önemli projelere imza atarak ilerlediklerini söyleyen Index Grup CEO’su Erol Bilecik, tüm sorunları pozitif bir bakış açısıyla çözmeye özen gösterdiklerini belirtiyor.Hedefimiz; büyük bir girişimcilik ruhuyla İstanbul’dan başlayarak tüm Türkiye’ye katkı sağlayacak bir ekosisteme ve sosyo-ekonomik dönüşüme destek olmak. 25 yıl önce şirketimizi hayata geçirirken oluşturduğumuz ve ‘One Stop Shopping’ olarak tabir ettiğimiz, profesyonel bilgisayar firmalarının ihtiyaç duyduğu tüm bilişim teknolojileri ürünlerini tek noktadan Index olarak tedarik edebilme vizyonumuz, bugüne kadar hiç değişmedi. Başarıya giden yolda atılması gereken en önemli adım ise meselelere olumlu açıdan bakabilmek.” diyen Bilecik, sürdürülebilir başarıdan söz edebilmek için çok çalışmak gerektiğinin altını çiziyor.

Fırsatları değerlendirmek başarıyı getiriyor
Ekibindeki genç arkadaşlarına ölçebildikleri riskleri alarak çalışma hayatlarında ilerlemelerini tavsiye ettiğini dile getiren Bilecik, “İyi bir ekibe sahip olmak ve bu ekibi iyi bir iletişimle yönetebilmek de son derece önemli. Fırsatları değerlendirerek önemli ve agresif yatırımlara imza atmak başarıyı beraberinde getiriyor. 2016’da, 2015’te olduğu gibi katma değerli ve daha fazla hacim yaratan teknolojik ürünler ve mobil dediğimiz taşınabilir ürünlerle yolumuza devam edeceğiz.” yorumunda bulunuyor.

Aileyle zaman geçirmek önemli

İş ve özel hayat arasında yüzde 100 denge kurabilmenin imkânsız olduğunu ve bir tarafın mutlaka daha ağır bastığını düşünen Erol Bilecik, “Açıkçası iş hayatım, özel hayatıma göre biraz daha ağır basıyor. Hafta sonları bir günümü dostlarımla diğer günümü ise ailemle geçirmeye önem veriyorum. 30 yıllık evliyim. Haftada en az 1 kez ailece yemek yemeğe büyük özen gösteriyorum. Yaz tatilleri ve zaman zaman içinde bulunduğumuz kış tatillerinde de keyifli aktiviteler yapıyoruz.” diyor.

En büyük tutkusu müzik
Erol Bilecik’in farklı hobilerine gelince… Resim yapmak konusunda çok başarılı olamasa da ünlü sanatçıların eserlerinden oluşan bir resim koleksiyonuna sahip olan Bilecik’in en büyük tutkusu ise müzik… Ortaokuldan bu yana gitar çalan ve Anadolu rock meraklısı olduğunu söyleyen Bilecik, sözlerine şöyle devam ediyor: “Ortaokul, lise ve üniversite dönemlerinde gitar çalmaya daha çok vakit ayırabiliyordum. 18-25 yaşlarındayken Anadolu rock tarzı müzik yapıp şarkılarını bu ekolde icra eden Barış Manço, Cem Karaca, Üç Hürel, Ersen gibi sanatçıları dinlerdik. Anadolu türküleriyle, pop müzik standartlarının birleştirildiği ve şarkılarda yoğun gitar kullanımıyla ortaya çıkan eserler beni hep çok etkilemiştir. Cem Karaca’dan ‘Dadaloğlu’, Ersen’den ‘Aman Tertip Can Tertip’ ve Üç Hürel’den ‘Ağlarsa Anam Ağlar’ eserlerini bu konuya örnek olarak gösterebilirim.”

Anadolu Rock Star performansları
İş hayatının başlangıcında müziğe fazla zaman ayıramadığını vurgulayan Erol Bilecik, “Son 6-7 yıldır ise bu hobime daha fazla vakit ayırabiliyorum. Bu pozitif etkileşimle bizim öykümüzde de ‘Anadolu Rock Star’ ismi ortaya çıktı. Bu öyküde profesyonel bir müzik sanatçısının önemli bir yeri var. Cenk Tevet ve kendisinin Tayfa adlı grubu… Cenk Tevet ile uzun süredir düzenli çalışmalar yapıyoruz. Bizi bu konuda eğitiyor. Çalışmaları profesyonel stüdyolarda hayata geçiriyoruz. Yakın arkadaşlarımın da yer aldığı bir yapı doğrultusunda muhtelif performanslar sergiliyoruz ve bu performanslara ‘Anadolu Rock Star’ diyoruz. Cenk Tevet ve Tayfa grubu ile Anadolu rock tarzı müzik yapıyor olmanın keyfini yaşıyoruz. Ayda birkaç gün çalışmalar yapıyor, muhtelif eş-dost davetleri şeklinde ve kendimizi iyi hissettiğimiz ortamlarda da performans sergiliyoruz. En çok severek çaldığımız parçalar ise Cem Karaca’ya ait eserler. 2016’da birçok performansa imza atacağız. Müzik yapmak ve gitar çalmak, iş hayatında vücudumda toplanan elektriği tamamen toprağa vermek gibi bir etki yaratıyor. Bu sayede yaşadığım rahatlamanın etkisi ile bir sonraki işime veya günüme çok daha keyifli bir başlangıç yapabiliyorum. Stresle uzun yıllardır kolaylıkla baş ediyorum. Benim buradaki en önemli formülüm ise meselelere olumlu bakmak.” yorumunda bulunuyor.