Mutfaklar İçin Eğlenceli Fikirler

Mutfaklar İçin Eğlenceli Fikirler

Mutfaklar vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz yaşam alanları. Aile üyelerinin bir arada en keyifli anlarını yaşadığı mutfakları daha da neşeli, enerjik ve şık bir görünüme kavuşturmak ise elimizde.

Renkli birkaç obje, ahşap detaylar, hasır bir ekmek sepeti mutfağımıza o çok beğenilen dokunuşları sağlayacaktır.

RENKLİ AVİZELER

Genellikle diğer odalara göre daha küçük alanlar olan mutfakların aydınlatması çok önemli. Aşırı büyük ya da aşırı küçük olmayan, mutfağın genel renk kombininin dışında seçeceğimiz canlı bir avize biranda mutfağınıza renk katacak, enerjik ve spor bir hava sağlayacaktır. Üstelik küçük ücretlerle de bu renkli avizelere ulaşmak mümkün…

AHŞAP DETAYLAR

Ahşap son yıllarda en beğenilen dekorasyon malzemesi olarak öne çıkıyor. Masalar, raflar, dolaplar, aydınlatmalarda çok kullanılan ahşap, bulundukları yere karakter ve sıcaklık katar. Vintage bir hava da kolaylıkla ahşaplarla yakalanır. Bardaklarınızı, baharatlıklarınızı üstüne koyabileceğiniz bir adet ahşap raf bile mutfağınızı değiştirecektir. Bu rafı satın almanıza da gerek olmayabilir, eski bir sehpadan, yıpranmış bir kapıdan öylesine kesilen bir parça işinizi görecektir.

ÇİÇEKLİ DUVAR KAĞIDI

Dört bir duvarını kağıt ile kaplamak iyi bir tercih olmayacaktır mutfaklar için. Ancak yemek masasının bulunduğu duvar için seçilecek pastel tonlu çiçekli bir duvar kağıdı mutfağı ferah gösterecek, aile üyelerinin de içini açacaktır. Duvar kağıdındaki tonların, önüne gelecek her eşyayı yutacak baskınlıkta olmamasına dikkat etmeniz önemli.

HASIR SEPETLER

Tezgahın ya da masanın üzerinde duran güzel bir hasır ekmek sepeti, gülümsemenize yol açacak sevimlilikte bir detaydır. Meyve-sebze depo alanı olarak da plastik yerine hasırla örülmüş bir sepet kullanmak, hem güzel bir görüntü verecek hem de yiyeceklerinizin daha doğru koşullarda saklanmasını sağlamış olacaktır.