MÜZİK VE SPORDAN ASLA VAZGEÇMİYOR

İş dünyasında dinamik kişiliği ile öne çıkan yöneticilerden biri olan Satış Küpü Sales& Marketing Solutions Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat Tuncel, ne kadar yoğun bir tempoya sahip olursa olsun asla hobilerinden ödün vermiyor.

Müzik, spor ve dalış olmak üzere 3 farklı hobisi olan Tuncel, bu hobileri sayesinde enerji depoluyor. Yurt içi ve yurt dışı tatil programlarını da dalış yapmak istediği bölgelere göre koordine ediyor.

İş hayatında planlı, sonuç odaklı ve rekabetçi bir vizyona sahip olan Satış Küpü Sales& Marketing SolutionsYönetim Kurulu Başkanı Kürşat Tuncel, yoğun iş temposuna rağmen enerjisinden ve güler yüzlülüğünden bir an bile feragat etmiyor. Son derece pozitif bir kişiliğe sahip olan Tuncel, iş hayatında başarılı olmak için ekip çalışmasına yatırım yaparak ilerleyen yöneticilerden biri. Ekibiyle hareket ettiğini, kararlarında rasyonel ve tarafsız olmaya özen gösterdiğini ifade eden Tuncel, sözlerine şöyle devam ediyor: “Hazırlıklı olmak ve detayları öngörebilmek, başarının en önemli faktörleri… Profesyonel bir karar alma sistemi oluşturmadan istenilen sonuçlara ulaşılamıyor. Ekibime bu çerçevede altı önemli tavsiyede bulunuyorum. Mutlaka yeterli hazırlığa sahip olarak karar almaları, sabırlı olmaları, değerlendirmelerinde objektif olmaları, duygusallıktan kaçınmaları, iyi insan kaynağı ile çalışmaları ve profesyonel davranmaları gerekiyor. Yeterli bilgi sahibi olmadan, biliyormuş gibi yapmak ve ahkâm kesmek en sevmediğim davranış şekli… Buna İstanbul tarzı diyorum. Ankara tarzı bana göre gerek üniversite gerekse bürokrasiden gelen bir geçmişle daha hazırlıklı, araştırmacı, işin teorisine ve yasal durumuna önem veren ve bir kariyere dayanan insan tipini yansıtıyor. Dolayısıyla Ankaralı olmak, benim için olumlu bir referans.”

40 yaşından sonra elektrogitara başladı
Uzun iş mesailerine rağmen hobilerinden taviz vermeyen Kürşat Tuncel, enerjisini yaşam stiline borçlu. Pazar günleri sahil kenarında uzun uzun kahvaltı ettiğini ve arkadaşlarıyla vakit geçirdiğini söyleyen Tuncel’in spor ve müzikle iç içe geçen bir yaşamı var. Tuncel, “Haftanın 3 günü düzenli spor yaparım.” diyor. Elektrogitar çalmaya ancak 40 yaşında başlayabildiğini dile getiren Tuncel, şu yorumda bulunuyor: “Elektrogitar çalmak içimde ukde kalan ve çok keyif aldığım bir aktiviteydi. Beş kişiden oluşan grubumuz var. Grup üyeleriyle iş hayatında tanışıp dost olduk. Her cuma Moda’daki bir müzik stüdyosunda buluşup prova yapıyoruz. Fırsat buldukça evde de gitar çalışıyorum. Gitar çalmak beni hem eğlendiriyor hem de tüm stresimden arındırıyor. Müzik bambaşka bir dünya… Size her şeyi bırakıp, yalnızca onunla uğraşmak arzusu veriyor.” Ağırlıklı olarak pop-rock müzik yaptıklarını söyleyen Tuncel’in favori müzik grupları ise U2, Guns&Roses, Iron Maiden, Bon Jovi, Queen, Red Hot ChiliPepers, MFÖ ve Duman…

Yerçekimsiz bir ortamda özgürlüğün tadını çıkarıyor
Aynı zamanda dalış eğitimi alan bröveli bir dalgıç olan Kürşat Tuncel, tatil programlarını da bu hobisine göre koordine ediyor. Kış mevsiminde dalış için yurt dışında Mısır’da Hurghada ve Sharm El Sheikh’i, yazın ise yurtiçinde Bodrum-Türkbükü, Marmaris Selimiye, Antalya Kemer’i tercih ediyor.Tatil ve dalış için en favori mekânım Kızıldeniz. Sınırsız hareket edebilmenin serbestliği ve sualtı canlılarının rengârenk halleri beni inanılmaz etkiliyor.” diyen Tuncel, dalış yapmayı yerçekimsiz bir ortamda tam bir özgürlük olarak nitelendiriyor.

4 kitabı var
Boş vakitlerinde müzik dükkânlarını gezip, yeni müzik aletlerini deneyen Tuncel, eve gelir gelmez İngilizce film ve dizi seyrederek günün stresini atıyor. Tuncel’i farklı kılan bir diğer hobisi ise dövme yaptırmak… İlk dövmesini 2004’te yaptırdığını ifade eden Tuncel, “Bunlardan 3’ü ismimin kökeninden esinlenen dövmeler… Kür-Şad, tarihe Çin imparatoruna 40 kişiyle isyan ederek geçen bir Göktürk prensi. Bir dövmemde Göktürk alfabesiyle ‘Kür-şad’ yazıyor. Bir diğerinde ise Orhun anıtlarından esinlenerek ‘Tanrı Türkü Korusun’ yazıyor.” diye bilgi veriyor.Kürşat Tuncel’in ‘Satış Küpü, Günümüzün Pazarlama Stratejileri Işığında Etkili Satış Taktikleri’, ‘Y Kuşağı Satıcılar İçin, 140 Karakterde Satış’, ‘Satış Performansını Artırmanın En Etkili Yolu; Satış Koçluğu’ ve ‘Profesyonel Gayrimenkul Yatırımı’ olmak üzere 4 kitabı da bulunuyor.