ÖĞRENCİ EVİ NASIL DEKORE EDİLMELİ?

Öğrenci evleri, birkaç yıl gibi geçici süreliğine kullanılan ve az masrafla azami verim alınmak istenilen evler olarak standart aile evlerinden ayrılıyor. Aynı odada yatıp yemek yemek, sabahlara kadar ders çalışmak ve ziyaretçi olarak eve gelen arkadaşlarla partiler düzenlemek öğrenci evlerinin olmazsa olmazlarından… Peki, öğrenci evlerini dekore ederken nelere dikkat etmeli? İşte bu sorunun yanıtı…

YARATICILIK VE PRATİKLİK
Bir öğrenci evi dekore edilirken yaratıcılık ve pratiklik ön planda olmalı. Çünkü bu evlerde kullanılan eşyaların birden fazla işlevinin olması gerekiyor. Öğrenci evleri dekore edilirken en az eşya ile işlevselliğin yakalanması ve küçük alanların verimli kullanılması da olmazsa olmazlar arasında yerini alıyor.

YATAK OLAN KOLTUK
Öğrenci evlerini fazla para harcamadan fonksiyonelliği ön planda tutarak dekore ederken, görselliğe de dikkat etmek gerekiyor. Örneğin, bir öğrencinin yatağının hem koltuk hem de yatak olması görsellikle birlikte işlevsellik de sunuyor. Ayrıca masa olabilen sehpalar, katlanır sandalyeler, minderler, portatif askılar öğrenci evlerinin olmazsa olmazlarından…

AKSESUARIN ÖNEMİ
Özgün tasarımlı tablolar, halılar, saat ve birbirinden ilginç aksesuarlar kullanarak öğrenci evi dekorasyonunda farklılıklar yaratmak mümkün. Biraz yaratıcılık ve tasarım, öğrenci evi dekorasyonunda fark yaratmanızı sağlar. Örneğin, kapı çerçevesini fotoğraflarla, sizi motive edici özlü sözlerle veya haberlerle renklendirebilir ve evinizde yaratıcı bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz.

YER MİNDERİ
Geçici bir süreliğine kullanılacak olan öğrenci evini fazla para harcamadan, ancak ihtiyaçlara uygun bir ev şeklinde düzenlemek gerekir. Örneğin koltuk takımlarına para harcamak yerine öğrenci evlerinde yer minderlerini tercih edebilirsiniz. Duvardaki kitaplık, kitaplarınızı depolamanıza yardımcı olurken aynı zamanda evinize dekoratif bir hava da verecektir.

TAHTA KASALARI BOYAYIN
Evinizin dekorasyonunda el marifetinizi kullanabilirsiniz. Örneğin tahta kasaları farklı renklerde boyayarak evinizde sehpa veya kitaplık olarak kullanabilirsiniz. Genellikle küçük olan öğrenci evlerinde alanı işlevsel bir şekilde kullanmak önemlidir. Oturma köşenizin arkasını çalışma alanı olarak kullanabilir böylece iki odayı bir odada birleştirebilirsiniz.