ÖĞRENCİ EVLERİ İÇİN KOLAY VE HESAPLI DEKORASYON ÖNERİLERİ

BİRÇOK ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ EVLERİNDEN UZAKTA OKUYOR. KİMİ YURTTA KALIRKEN KİMİ DE EV TUTUP KENDİ EVİNDE KALMAYI TERCİH EDİYOR. BİRKAÇ YILLIĞINA KİRALANAN BU EVLERİ AİLE BÜTÇESİNE KATKI SAĞLAMAK İÇİN KOLAY VE HESAPLI BİR BİÇİMDE NASIL DÖŞEMELİ?

Günümüzde birçok üniversite öğrencisi ailelerinden uzakta başka şehirlerde eğitim görüyorlar. Bu süreçte kimileri yurtları tercih ederken kimileri de öğrenci evi olarak adlandırılan kendi evinin sahibi oluyor. Bazen tek başına bazen de birkaç arkadaş ile birlikte kalınan bu evler geçici süreliğine kullanıldığı için en az masrafla azami verim alınmak istenilen evler oluyorlar. Bu evlerin hem gençlerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hem de ailelerine en az masrafı çıkaracak şekilde dekore edilmesi gerekiyor. Biz de öğrenci evleri için kolay ve hesaplı dekorasyon önerileri hazırladık…

PRATİK VE İŞLEVSEL
Öğrenci evleri dekore edilirken yaratıcılık ve pratiklik ön planda tutulmalı. Bu evlerde kullanılan eşyaların birden fazla işlevinin olması gerekiyor, çünkü ancak en az eşya ile işlevselliğin yakalanması ve küçük alanların verimli kullanılması sağlanabiliyor.

Aynı odada yatıp yemek yemek, sabahlara kadar ders çalışmak ve ziyaretçi olarak eve gelen arkadaşlarla partiler düzenlemek öğrenci evlerinin olmazsa olmazlarından. Tüm bu ihtiyaçları karşılayacak kanepe, yatak ve masalara yer verilmeli.

KOLTUKTUKTAN YATAK
Aile bütçesini koruyarak kurulan öğrenci evlerinde en az bütçe ile en verimli sonucu almak için gündüz koltuk gece yatak olan koltuklardan faydalanılabilir. Böylece hem alandan hem de iki farklı ürün yerine tek ürünle tüm ihtiyaçları çözümlenmiş olur. Yatağın koltuk da olabilmesi görsellikle birlikte işlevsellik de sunmuş olur ayrıca.

Masa olabilen sehpalar, katlanır sandalyeler, minderler, portatif askılar öğrenci evlerinin işlevsel ürünleri arasında mutlaka olmalı.

KEYİF KÖŞELERİ
Geçici bir süreliğine kullanılacak olan öğrenci evinde az bütçeyle keyif köşeleri de oluşturulabilir. Örneğin renkli yer minderleri ile bir köşe oluşturarak arkadaşlarla müzik dinleyip keyif yapılabilecek özel bir köşe de tasarlanabilir.

Genellikle küçük olan öğrenci evlerinde alanı verimli kullanmak için oturma köşesinin arkası çalışma alanı olarak düzenlenip odadan da tasarruf edilebilir.

ZEVK ÖN PLANDA
Öğrenci evi dekore ederken zevk de ön planda olmalı. Bunun için aksesuar seçerken özgün tasarımlı tablolar, halılar, saat ve birbirinden ilginç ürünleri kullanıp evin dekorasyonunda farklılıklar yaratabilirsiniz.

Yaratıcılık ve tasarım öğrenci evi dekorasyonunda fark yaratmanızı sağlar.

Sevdiğiniz fotoğraflar, özlü sözler ve posterlerle öğrenci evinde yaratıcı bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Ayrıca tahta kasaları farklı renklerde boyayarak evinizde sehpa veya kitaplık olarak kullanabilirsiniz.