OYUN DÜNYASINI DEĞİŞTİREN KONSOLLAR

OYUN DÜNYASINI DEĞİŞTİREN KONSOLLAR

GİDEREK BÜYÜYEN OYUN SEKTÖRÜNÜN MARKALARI, YENİ MODELLERİ İLE OYUNSEVERLERE DAHA KONFORLU EĞLENCE SUNUYOR.

Nintendo’nun hem taşınabilir hem de televizyona bağlanarak oturma odasında kullanılabilen Switch adlı yeni konsolu oyun dünyasında büyük ses getirdi. Diğer yandan yenilenerek var olan en güçlü oyun konsolunu üreten Microsoft ve grafik dünyasındaki bilinirliğini akıllı bir cihaza dönüştüren Nvidia, alıştığımızdan farklı çözümleriyle bu sayfalarda…

NINTENDO SWITCH
Kutudan çıkan aparatları ile ister elde oynanabilen ister TV’ye bağlanabilen Switch, 6,2 inç ekranı ile telefon oyunculuğundan bir adım ötesini sunuyor. Ekranın yanına takılan oyun kumandalarıyla ekrana dokunmadan oyun oynanabiliyor. Konsol, Nintendo’nun eğlenceli oyunlarıyla birleşince daha çarpıcı bir hâl alıyor. Birçok ülkede satışa çıkan konsol, hızla tüketildi.

XBOX ONE X
Önceki modele göre yüzde 40 daha küçük boyutlardaki konsol, 4K ve HDR desteği ile dikkat çekiyor. Xbox One’a göre 4,5 kat yüksek performans sunan sekiz çekirdekli işlemciye ve 40 işlem ünitesine sahip bir grafik işlemcisine sahip. 12 GB bellekli sistem, bugüne kadarki en güçlü oyun konsolu. Tek eksiği ise özel oyunları olmaması, onun için çıkan tüm oyunlar Xbox One’da da çalışacak.

NVIDIA SHIELD
Önce avuç içi konsol olarak karşımıza çıkan Nvidia Shield, oyun kumandasına tutturulmuş bir ekranı andırıyor. Dokunmatik ekran ile Android sistem, olanakları artırıyor. Nvidia’nın Tegra X1 işlemcisini kullanan sistem, artık Nvidia Shield TV adıyla TV’ye bağlanabilen bir kutu olarak da satılıyor. Bu konsol da 4K, HDR desteğine sahip ve internet üzerinden oyun oynatabiliyor. Ayrıca TV’nizi de son derece akıllı bir cihaza dönüştürüyor.