PİLATES İLE ÇOK DAHA ZİNDE HİSSEDİYOR

Unilever Ev Bakım Kategorisi Pazarlama Direktörü Çiğdem Yıldız Kurtuluş, başarılı bir işkadını olmasının yanı sıra çiçeği burnunda bir anne. Hem kariyeri hem de özel hayatı arasında son derece sağlıklı bir denge kuran Kurtuluş, bu dengeyi kaliteli zaman dilimleri yaratmaya borçlu olduğunu söylüyor. Altı yıllık evli olan Kurtuluş’un en büyük enerji kaynağı ise 1 yaşındaki oğlu Toprak. 5 yıldır düzenli olarak Pilates yapan Kurtuluş, bu sayede fit bir duruşa sahip olmasının yanı sıra zihnini de gündelik hayatın tüm sorunlarından arındırdığını ifade ediyor. Seyahat etmekten de büyük keyif alan Kurtuluş, eşi ve oğluyla birlikte dünyanın dört bir yanına seyahat ediyor.

6 yıllık evliliğinin, 1 yaşındaki oğlu Toprak ile çok daha farklı bir dönemece girdiğini ifade eden Kurtuluş, “Oğlum Toprak, konuşmayı ve yürümeyi yeni yeni keşfediyor. Her anne-baba gibi çocuğumuzla daha fazla vakit geçirmek istiyoruz. Bunun bir doyma noktası yok. İş ve özel hayat dengesini kurmak konusunda elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Hem işini hem de ailesini seven biri olarak, her iki konuya da kaliteli ve verimli bir zaman dilimi ayırmaya çalışıyorum. Sabahları mutlaka oğlumla, 1.5 saat geçiriyorum. Akşamları en geç 19:00 gibi evde olmaya özen gösteriyorum. Böylece Toprak uyumadan önce 2 saat daha ailece vakit geçirebiliyoruz. Gün içinde işle ilgili tamamlanmayan bir konu varsa bu sorunu, oğlum uyuduktan sonra hallediyorum. Yeni teknolojiler birlikte çalışmak için fiziki birlikteliği şart koşmuyor. Bu da insanı özgürleştirip, özel bir denge kurmanıza yardımcı oluyor.” diyor.

Pilates sadece bir saatini alıyor
İş ve özel hayat arasındaki dengeyi 5 yıldır düzenli olarak yaptığı pilatese borçlu olduğunu söyleyen Çiğdem Yıldız Kurtuluş, sözlerine şöyle devam ediyor: “Sağlam zihin gerçekten de sağlam bir bedenin uzantısı. Spor yapmak insanı zindeleştiriyor. Böylece hem sosyal hayatta hem de kariyerinizde çok daha verimli olabiliyorsunuz. Haftada 2 ya da 3 kez pilates yapıyorum. Eğitmenimle birebir çalışıyorum. Hem anne hem de bir işkadını olarak pilates benim için ideal bir spor. Sadece 1 saatimi alıyor ve o 1 saat içerisinde vücudumdaki tüm kas gruplarını çalıştırıyor. Esneklik ve duruş anlamındaki sonuçlarını da gözlemleyebiliyorsunuz. Pilates yapmak kendimi daha iyi, mutlu ve zinde hissetmeme yardımcı oluyor. Uzun süre lisanslı sporcu olarak hentbol oynadım. Latin salon danslarına da önemli bir zaman ayırdım. Hobilerini ciddiye alan ve ilgilendiği alanda ilerlemeyi seven bir yapıya sahibim. Bu tip hobilerin yanı sıra ailece uzun seyahatlere çıkmaktan ve bu tip seyahatleri koordine etmekten de büyük keyif alıyorum.”

Ailece seyahat ediyorlar
Her yıl aralık ayının sonunda ya da ocak ayının ilk günlerinde, yeni yılda hangi ülkelere gideceklerinin planını yapıp, seyahat rotalarını belirlediklerini vurgulayan Kurtuluş, seyahat planları hakkında şu bilgileri veriyor: “2013 yılı seyahat rotamızda İtalya Piedmont bölgesi, İsviçre ve Almanya vardı. Sonra Toprak doğdu. Bu nedenle 2 ay mola verdik. Toprak 2 aylık olduğunda onu da ekibe kattık ve ailece Antalya’ya gittik. Toprak 7 aylıkken, hep birlikte ABD’ye gidip, 2 hafta boyunca Batı Amerika’yı gezdik. 2014 yılı seyahat rotamızda ise Londra, Cunda, Marmaris ve Çeşme var. Ekim ayında ailece büyük bir seyahate çıkmayı planlıyoruz. Bu çerçevede Berlin ve Münih’i ziyaret edeceğiz. Bu turu Paris’te tamamlayacağız. Bu büyük tatili ailecek heyecanla bekliyoruz.”

İşle ilgili tüm sorunları ev hayatının dışında bırakmaya özen gösterdiğini dile getiren Kurtuluş, “Mesai sonrasında tüm vaktimi evde oğlum Toprak ile geçiriyorum. Toprak uyuduktan sonra eşim, ailem ya da arkadaşlarımla film seyretmeyi, yürüyüşe çıkmayı ya da kültür sanat aktivitelerine katılmayı tercih ediyorum.” diyor.