PRATİK MOBİLYALARLA HAYATINIZA YER AÇIN

Son yıllarda özellikle de büyük şehirlerde yaşam alanımız olan evler küçülmeye başladı. Evlerimizde yaşanan değişimle birlikte eskinin büyük mobilyalarının yerini pratik ve işlevsel mobilyalar alıyor.

Küçük metrekareli yaşam alanlarında birden fazla amaca yönelik, çok fonksiyonlu mobilyalarla yaşamınıza yer açabilme şansı yakalayabiliyorsunuz. Yatak, çalışma masası, kitaplık, gardırop… Tüm evi tek seferde, pratik mobilyalarla dekore edebilirsiniz. Peki nasıl? İşte yaşama yer açmanız için öneriler…

7’DEN 70’E HER YAŞA UYGUN
İşlevsel mobilyalar; açıldığında yatak, kapatıldığında ise gardırop, televizyon ünitesi, masa ya da kütüphane özelliği kazanmaları ile tercih sebebi… İnsanlara yaşam alanı çözümleri sunan bu ürünler, 7’den 70’e her yaş grubuna hitap edebiliyor.

Bu mobilyalar işlevlerine katkısı olmayan gereksiz öğeleri tasarımlarında barındırmamaları ve sadeliği ön planda tutup, alan tasarrufu sağlamalarıyla öne çıkıyor.

SAKLAMA ALANI
Saklama alanı sunan üniteler de küçük mekânların vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor. Özel bir mekanizma sayesinde içinde yorgan ve yastığın sabit kalacağı şekilde katlanarak kapatılabilen yatak üniteleri de tüketiciye pratiklik sunuyor. Örneğin duvar yatak üniteleri ile gün içinde masa olarak kullandığınız alanı gece yatağa çevirip odanızı hem çalışma odası hem de yatak odası olarak kullanabiliyorsunuz. Yaysız olma özelliğine sahip olan bu yataklar mobilya ile birlikte katlanabiliyor.

DÜZENLİ ALANLAR
Çocuklarınızın oyuncaklarını, lise ve üniversite öğrencilerinin kitaplarını, dergileri, DVD’leri gibi kolayca dağılabilen objeleri bir araya getirerek düzenli bir yaşam alanı yaratmak çok önemli. Çocuğunuzun odasında duvara asılabilen renkli sepetler, yatakların altına girebilen kutular kullanabilirsiniz.

BÜYÜYEN MOBİLYALAR
Küçülen evlerde bazen kardeşlerin aynı odayı paylaşmaları gerekebiliyor. Boyu ayarlanabilir masa ve yataklar gibi kendi yaşam alanını oluşturabilecekleri çözümlerle kardeşlerin ayın odayı paylaşmaları eğlenceli hale gelebiliyor.

MİSAFİR KÖŞESİ
Evinde sosyalleşip arkadaş ağırlamak isteyenler için rahat bir koltuk, dekorasyonun olmazsa olmazları arasında başı çekiyor. Kılıfları çıkabilen ve rahat bir oturuş sağlayan fonksiyonel koltuklar bu ihtiyacı karşılayacaktır. Gündüz rahat bir sohbet alanı oluşturan koltuklar gece olduğunda yine rahat birer yatağa dönüşebilmeleriyle hayat kurtarıcı oluyor.

OFİSTEN EVE
İşlevsel mobilyaların kullanım alanları sadece konutlarla da sınırlı kalmıyor. Ofiste, home-ofiste, stüdyo dairede ya da metrekaresi küçük tüm evlerde işlevsel mobilyalarla mekânları çok iyi değerlendirmek mümkün. Koltuktan dolaba, sehpadan yatağa kadar inovatif ve çok fonksiyonlu bu ürünler küçük mekânları maksimum düzeyde kullanma imkânı sağlıyor.