PTT, HER GEÇEN GÜN YENİLENİYOR

PTT, HER GEÇEN GÜN YENİLENİYOR

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Posta ve Telgraf Teşkilatı’nın (PTT) her geçen gün yenilendiğini belirterek, “Daha da yenilenmek, daha da gelişmek, daha da büyümek durumundayız.

Ülkemizin geçmişinde kaderine paydaş olan PTT’nin, ülkemizin geleceğinde de önemli yeri var.” dedi.

Arslan, PTT’nin 176. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Ankara CerModern’nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, PTT’nin 176 yıllık süreçte ülkenin kaderinde, özellikle ülkenin geleceği şekillenirken hep ön safta yer aldığını ifade etti.

PTT’nin her geçen gün yenilendiğine dikkati çeken Arslan, “Daha da yenilenmek, daha da gelişmek, daha da büyümek durumundayız. Ülkemiz geçmişle kıyaslanamaz derecede büyüdü ve 100. yıl hedeflerine emin adımlarla yürüyor. Bu coğrafya omuzlarımıza böyle bir sorumluluk yüklüyor. Sadece Anadolu coğrafyası değil, dünyadaki mazlumlar ve mağdurlar ana kucağı ve baba ocağı Türkiye’nin büyümesini bizden daha çok istiyor ve bunun için bizden çok bize dua ediyorlar. Bu beklentileri boşa çıkarmamak adına daha da büyümeliyiz. Ülkemizin geçmişinde kaderine paydaş olan PTT’nin, ülkemizin geleceğinde de önemli yeri var. Bunun için PTT hep yenilenmeli, hep üstüne koymalı.” değerlendirmesinde bulundu.

Arslan, 176 yıllık kurumsallaşmış bir kültürü değiştirmenin ve geleceğe ayak uydurmasını sağlamanın zor olduğunu ifade ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın ortaya koyduğu vizyonla PTT’nin büyük hedefler ortaya koyduğunu söyledi.