PTTMessenger Testlerden Başarıyla Geçti

PTTMessenger Testlerden Başarıyla Geçti

PTT’nin milli, güvenli, anlık kurumsal mesajlaşma ve haberleşme çözümü olan ve testlerden başarıyla geçen PTTMessenger, WhatsApp Business ve Hangouts gibi uygulamaların rakibi olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

KULLANICI DOSTU GÜVENİLİR ÇÖZÜM

PttMessenger kurumsal ihtiyaçları dikkate alan, kullanıcı dostu ve güvenli çözümler sunmayı hedefliyor. PttMessenger, bu kapsamda güvenliği dünyaca ispatlanmış metodoloji ve teknolojiler dikkate alınarak geliştirildi.

Tamamen millî mühendislik kabiliyetleriyle geliştirilen PttMessenger, güncellenmeye ve geliştirilmeye elverişli bir tasarıma sahip. Verimliliği ön plana çıkartacak olan uygulama; farklı fonksiyonlar için farklı uygulamalar kullanmak yerine, kaynak kullanımı optimize edilmiş şekilde çok fonksiyonlu kullanım kolaylığı sunuyor.

PttMessenger, bu özelliklerinin yanı sıra platform bağımsız çalışabilir yapısı ile etkin bir erişilebilirlik sağlayacak.

“TESTLER BAŞARIYLA SONUÇLANDI”

Türk Telekom Vakfı 24. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, uygulamanın neredeyse hazır olduğunun haberini verdi.

PTT’nin servisinin şu sıralar bakanlıklar, Sanayii Müsteşarlığı, TAI gibi resmi kuruluşlarda test edildiğini söyleyen Ahmet Arslan, uygulamaya olan inancın zayıf olmasından sitem etti:

“Onlar ‘Biz de bunu kullanacağız.’ dedi ama birileri bunu anlamıyor. Birileri, ‘PTT’nin ne işi var da PTTMessenger’a girdi, PTT’nin ne işi var yazılım yapıyor, PTT’nin ne işi var ‘Ben dünya devleriyle yarışacağım.’ diyor. Bizim hedeflerimiz var, biz büyüyen, gelişen ve ülkemizi geleceğe taşıyan bir PTT’den bahsediyoruz. Bundan bahsediyorsak da bunun gereğini yapacağız. Bunun gereğini yaparken de uluslararası kurallara uyarak, Sayıştay ve bakanlık denetimlerini önceleyerek, daha da önemlisi ‘Dünya devi olacağız.‘ diyorsak, bağımsız denetim kuruluşlarına da denetim yaptırıyoruz ki vatandaşın da bizi gıptayla izleyenlerin de aklında herhangi bir soru işareti kalmasın. Biz yol alırken, birileri bizi anlamadığı için, birileri son 15 yılda PTT’nin değişimini kavrayamadığı için ‘Kurum 15 yıl önceki gibi davransın, küçülsün, yok olsun, Hazinenin omuzlarında yük olsun’ istiyorlar.”

Kurumu büyütecek, ülkeyi geleceğe taşıyacak önerileri başlarının üstünde kabul ettiklerini dile getiren Arslan, her öneriye saygılarının olduğunu ama çelme takmak isteyenlere ve iftira atanlara, kendilerini yollarından alıkoymak isteyenlere taviz vermediklerini ve vermeyeceklerini bildirdi.

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım da PTTMessenger uygulaması aracılığı ile Zeytin Dalı Harekat Merkezine bağlanarak görüşme gerçekleştirmişti.

Testleri başarıyla sonuçlanan PTTMessenger’ın ne zaman tam sürüm olarak yayınlanacağı ile ilgili henüz kesin bir bilgi bulunmuyor.