Renk Uyumu Nasıl Yakalanır?

Renk Uyumu Nasıl Yakalanır?

Hangi renkler birbirini tamamlar hangi renkler birbirini iter; bunlara dikkat ederseniz, doğru parçaları bulmanız daha kolay olacaktır.

Kıyafet kombinasyonunuzda renk uyumunu yakalamak şık olmanın en önemli kurallarındandır. Sadece doğru renkleri biraraya getirerek de stil sahibi olabilirsiniz. Hangi renkler birbirini tamamlar hangi renkler birbirini iter; bunlara dikkat ederseniz, doğru parçaları bulmanız da daha kolay olacaktır. Gelin birlikte renklerin birbirleri içerisindeki uyumuna göz atalım…

SİYAH

Klişe olan “siyah her şeyle yakışır” doğru bir tabirdir. Hemen hemen bütün renkleri kaldıran siyah her renkle yakışır. Ama siyahın yan yana gelmemesi gereken renkler de var: Lacivert, koyu kahverengi… Bu renkler koyu olmalarından ötürü siyahla yan yana geldiklerinde birbirlerini örter. Peki siyah en iyi hangi renkle gider derseniz de, cevabımız şudur: Baştan aşağı siyah giydiğinizde gayet şık ve zarif olursunuz.

MAVİ

Hepimizin dolabında mavi renkli bir kıyafet vardır. Şık görünüm oluşturmak için en ideal renklerden biri mavidir, mavinin eşi ise beyazdır. Bu iki renk birbirine çok; size daha çok yakışır. Ayrıca bej, krem, gri, bordo, koyu bordo da koyu maviye çok yakışır. Mavi rengini kombinlerken mutlaka tonlarına dikkat edin.

BEYAZ

Siyah gibi hemen hemen her renge yakışır beyaz… Sevdiğiniz tüm renklerle giymeyi deneyin; elbise, etek, pantolon, kaban istediğiniz her parçada kullanın. Bilmeniz gereken sadece beyazı diğer açık tonlardan uzak tutmanız gerektiğidir. Beyaz kombinasyonunu krem, bej gibi tonlarla yaparsanız, kıyafetinizi etkisiz; sizi solgun gösterecektir.

YEŞİL

Yeşilin bir çok tonu vardır ve çok tercih edilen renklerden biri değildir. Kışın koyu yazın açık tonu kullanılan bu renk siyah ve gri ile giyinilebilir. Yeşil veya ela gibi göz rengine sahip kişilere de bu kombin oldukça yakışır. Turuncu ve bejle de güzel bir uyumu olan bu rengi mutlaka dolabınızda bulundurun.

KAHVERENGİ

Kahverengi zor kombinlenen bir renk olmasına rağmen çok yaygın tercih edilir. Kahverengiye; kendisine yakın tonlar, sarı, turuncu ve hardal gibi sıcak renkler çok yakışır. Sarı bir tişört ve kahve rengi bir etekle yazı hayal edin, oldukça iyi gözükeceksiniz…