Rivne-Aşk Tüneli

Rivne-Aşk Tüneli

Masallardan fırlamış gibi duran bir tren yolunu keşfetmeye ne dersiniz. Aşk tüneli adı verilen dev gibi ağaçların sarmaladığı bu tünel Ukrayna’nın Rivne kentinde Kleven adlı küçük bir yerleşim bölgesinde bulunuyor.

Rivne şehrinde bulunan ve tren yolunun 6 kilometresini kaplayan Ukrayna aşk tüneli yılın dört mevsimi yerli yabancı turistleri cezbediyor. Yüzyıllardır doğal bitkilerin, doğal bir şekilde birleşmesi ve gökyüzünü kapatması ile ilgi çeken yer tam bir doğa harikası.

Öyle ki ülkenin en uç noktalarından birisi olmasına rağmen sadece düğün fotoğraflarını çektirmek için giden bile var. Fotoğraf makineleri ile gelip günün her saati burada romantik fotoğraflar çektirenlerin sayısı bir hayli fazla. Hatta şehirde birçok fotoğrafçı burada fotoğraf çektirmek isteyenlere araçları ile götürüp hizmet veriyorlar. Sırrı halen çözülemeyen, ağaçların ve bitkilerin bu kadar sarmaşık bir şekilde olmasına adanan birçok söylenti var.

Aslında bu tren yolu bir sunta fabrikasına gitmek için orman çiftçileri tarafından kullanılıyor.

Bölgedekilere göre ise buraya ilk defa gelen çiftlerin yaşam boyunca birlikte olurlar. Buraya ilk defa gelen çiftler tüm yolu el ele tutuşup gözlerini kapatarak aynı dileği dilerlerse dilekleri gerçekleşir.

Bunun dışında bölgede yaşayan ve buluşamayan iki aşığın mezarlarından tohumlanan ağaç ve bitkilerin kavuştuğu söylentisidir.

Tünelin girişinde çeşitli hediyelik eşya, magnet ve yiyecek-içecek alabileceğiniz bir stand mevcut.