RÜYA GİBİ BİR DÜĞÜN İÇİN ÖNERİLER

Havaların güzel olduğu yaz mevsimi ile birlikte düğün sezonu da açıldı. Hayalinizdeki düğün için mekânın süslenmesinden, kokteyl ya da yemek masalarının süslenmesine kadar birçok detay ile ilgilenmeniz gerekiyor. En mutlu gününüzün kusursuz olması için nelere dikkat etmelisiniz? Aksesuarlar ve mekân süslemelerinde, renklerde bu yılın trendleri neler? İşte bu soruların yanıtları:

İLGİNÇ MEKÂNLAR
Bu yıl klasik düğünlerin yanı sıra kır düğünleri yine moda… Ayrıca kale, yalı, özel mülkler ve saray gibi değişik mekânlarda düğün yapmak da bu yılın trendi.

Otel düğünlerinde ise, otellerin terasları ya da deniz manzarasına hâkim bahçelerinde renkli aydınlatmalarla yapılan süslemeler bu yılın bir diğer trendi olarak karşımıza çıkıyor.

KONSEPT
Bu yıl düğünlerde konsept oluşturma modası devam ediyor. Düğün mekânına balkabağı şeklinde araba ya da padişah tahtı ile gelebilir, mekân süslemelerinde masalsı konseptler oluşturabilirsiniz… Örneğin Paris’te tanışan bir çift Eyfel kulesi konseptli düğün mekânı hazırlayabilir.

RENK TERCİHİ
2015 yazının moda düğün renkleri arasında mercan ve pembe başı çekiyor. Yaz düğünlerinde, mercan ve pembe rengin hâkim olduğu masa-sandalye süslemeli mekân konseptleri ön plana çıkacak. Gelin masası süslemelerinde de, pembe ve mercana mor renk de eşlik edecek.

MASA SÜSLEMELERİ
Masa üstü süslemelerinde pembe renkli çiçek çeşitleri mor salkımlarla tamamlanırken, masalarda romantik etki yaratacak şamdanlar da moda. Özellikle kır düğünlerinde masa üzerlerinde çiçek süslemeleri yerini, akşamüzeri gün batımını vurgulayıp geceye renk katacak şamdanlara bırakacak.

GAZEBO
İster açık ister kapalı mekânda olsun bu yıl düğün sahibi çiftin masasının üzerini kubbe gibi örten gazebolar daha heybetli bir görüntü sunuyor. Gazebonuzu seçip taş, tüy ve renkli tüllerden herhangi biriyle süsleterek sade ya da görkemli bir mekân yaratabilirsiniz…

NİKÂH ŞEKERİ
Oluşturduğunuz düğün konseptini konuklara dağıtılacak nikâh şekerleri ile tamamlayabilirsiniz. Tanıştığınız mekânı hatırlatan (örneğin Eyfel Kulesi şeklinde) nikâh şekerleri yaptırabilirsiniz. Ya da bir kafede tanıştıysanız nikâh şekeri yerine konuklara Türk kahvesi dağıtmak mümkün…

ANI GÖRÜNTÜSÜ
Düğüne gelen davetlilerin duygularını yazdıkları anı defterlerinin yerini bu yıl anı görüntüleri alıyor. Düğün mekânının girişine kurulan kameraya konukların sesli mesajlarını bırakmalarını sağlayabilirsiniz.