RÜYA GİBİ BİR DÜĞÜN PLANLAYIN

Hayallerinizi süsleyen rüya gibi bir düğün yapmak çok kolay. Özel süsleme teknikleriyle bu hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yaklaşan yaz mevsimi ile birlikte düğün sezonu da açıldı. Evlilik hazırlıkları yapanların hayallerini süsleyen düğünü gerçekleştirmeleri sanıldığından çok daha kolay. Bunun için mekânın süslenmesinden, kokteyl ya da yemek masalarının süslenmesine kadar birçok detay ile ilgilenmeniz gerekiyor. En mutlu gününüzün kusursuz olması için nelere dikkat etmelisiniz? Aksesuarlar ve mekân süslemelerinde, renklerde bu yılın trendleri neler? İşte sorularımızın yanıtları…

MODERN VE KİŞİSEL
2017 yılının gelin ve damatları, modern ve kişiselleştirilmiş detaylarla düğün organizasyonlarında fark yaratacak. Bu yılın düğünleri alternatif mekanlarda, daha samimi, abartıdan uzak, doğal ve eğlenceli olacak. Yeni sezonda gerçekçilikten uzaklaşmayan, minimalist, sade ama iddialı detaylar revaçta. Gelinlikten davetiyeye, gelin çiçeğinden damatlığa, masa süslemesinden ilk dans müziğine kadar düğün organizasyonlarına sadelik hakim olacak.

MEKÂN SEÇİMİ
Düğün konseptinize karar verirken mekanı da ona göre seçmelisiniz. Romantik bir düğün hayal ediyorsanız, klasik düğünlerin yerine kırda, yazlık salaş bir mekanda ya da kumsalda bir düğün planlayabilirsiniz. Otellerin terasları ya da deniz manzarasına hâkim bahçeler de seçilebilir.

UÇUŞAN TÜLLER
Yaz aylarında evlenenler için tropik meyveler, mevsim çiçekleri ve uçuşan tüllerle süsleyebileceğiniz bir mekân ve özgürce dans edip eğlenebileceğiniz bir davet yaşamınız boyunca hatırlayacağınız bir anı olacaktır. Vintage seviyorsanız, mekânı;  bej renkli keten masa örtüleri, tüller, antika görüntüsü veren şamdanlar, mumluklarla süsleyebilirsiniz. Klasik sevenlerdenseniz masalarda büyük şamdanlar, büyük vazolarda çiçekler, şık masa örtüleri kullanabilirsiniz.

HAYALİNİZİ ANLATIN
Düğün mekanını ve konsepti seçtikten sonra bir organizasyon firması ile çalışabilirsiniz. Hayalinizi anlatıp onların size sunduğu alternatif süslemeler, masalar, yemek takımları gibi örneklerle düğün mekanınızı kolayca hazırlatabilirsiniz. Böylece siz de düğününüze davetli gibi rahatça gidebilirsiniz…

MÜZİK SEÇİMİ
Rüya gibi bir düğünün unutulmaz anlarından biri de gelin ve damadın ilk danslarıdır. Ömrünüz boyunca hatırlayacağınız ilk dans müziğinizi özenle seçmelisiniz. Düğün öncesinde alacağınız özel derslerle müzik eşliğinde çalışıp davetlileri büyüleyecek bir dans gösterisi yapabilirsiniz.

SİZİN HİKAYENİZ NE?
Günümüzde hikayesi olan düğün fotoğrafları trend. Fotoğrafçılar düğün hazırlıkları esnasında hem video hem de fotoğraf çekimi yaparak bu süreci bir hikayeye dönüştürüyorlar. Düğün hazırlıkları esnasında yaşanan aksilikler, sürprizler bu filme yansıyor.

FOTOĞRAF ÇEKİMİ
Stüdyo ortamları yerine çiftlerin tercihi artık doğal ortamlar ya da müze gibi yapılar… İstanbul’da evlenen çiftler, Kuzguncuk, Balat, Adalar, Kız Kulesi, Galata Kulesi, Sultanahmet, Haydarpaşa tren garı, Yıldız Parkı, Hidiv Kasrı gibi yerleri çekim platosu olarak kullanıyor.

DAVETİYE VE ŞEKER
Davetiye ve nikâh şekeri seçimi en zor seçimlerden… Seçimi kolaylaştırmak için düğünün konsepti ve mekânından yola çıkmalısınız. Bahar temalı bir düğün davetiyesinde ve nikah şekerinde bahar dalları, çiçekler, lavanta keseleri, gül yapraklarıyla dolu minik koku buketleri yer alabilir. Deniz temalı bir düğün için ise, deniz kabukları, denizyıldızları ile hazırlanan nikâh şekerleri seçilebilir. Davetiyelerde fark oluşturmak için ise kendi metninizi kendiniz yazmalısınız.

BALAYI PLANI
Keyifli olduğu kadar yorucu bir düğünün ardından dinlenme zamanı… Eşinizle birlikte çıkacağınız ilk tatil olan balayını romantik ve eğlenceli geçirmek için gideceğiniz yeri birlikte seçmelisiniz. Bütçenize göre, yurt içi mi yurt dışı mı olacağına karar verebilirsiniz. Balayı boyunca tembellik mi yapacaksınız yoksa aksiyon dolu bir balayı mı tercih ediyorsunuz ona göre planlama yapmalısınız…