SES KALİTESİNDE ‘MİNİ’ ZİRVE

Yüksek kaliteli ses sistemlerinin fiyatları oldukça yüksek… Ancak mini hi-fi sistemler tam da bu dengeyi sağlamak için var.

Cebinizde delik açmadan, kaliteden de ödün vermeden stüdyo kalitesine yaklaşabilirsiniz. Üstelik mini hi-fi sistemler ufak boyutlarıyla, bir çalışma masasına bile konumlandırılabilme avantajı sunuyorlar. Dijital dosya biçimlerini destekleyen bu modern sistemler, bir USB belleğe atacağınız FLAC gibi kaliteli kayıtları çalabiliyor, telefonunuzdaki ya da bilgisayarınızdaki müzikleri Bluetooth ile dinletebiliyorlar. Diğer yandan CD arşivinize de ihanet etmiyor ve CD çalarları ile onları da kapsıyorlar.

PANASONİC SC-PMX70
CD çaları ve dijital ses yayını destekli radyosunu kalbine yerleştiren bu sistem, Bluetooth ve USB desteğiyle işleri kolaylaştırıyor. Üstelik FLAC adlı yüksek kaliteli ses biçimini tanıyor. Tasarımı ve malzeme kalitesi yüksek, ayrıca Lincs dijital amfisi berrak ve güçlü bir ses çıkışı sağlıyor. Cihazın üç yöne ses verebilen hoparlörlerinin her biri 60 Watt gücünde. Dilerseniz bas tonlarını daha güçlendirebileceğiniz bir subwoofer da bağlayabilirsiniz.

 

DENON DCD-50/PMA-50
Bu iki cihaz, harika bir kombinasyon ortaya çıkartıyor. İçerisinde hoparlör yok, ancak oda büyüklüğüne göre kendi hoparlörlerinizi seçebilirsiniz. Kavisli, minimalist tasarım, alimünyumun sağlamlığını mat siyah bir yüzeyde buluşturuyor. Her iki cihaz da yatay ya da dikey yerleştirilebiliyor. OLED ekranlarını da buna göre ayarlayabiliyorlar. Slot CD ünitesi çok havalı olan Bluetooth destekli cihaz, 192 KHz ALAC adlı yüksek kalite dosya biçimini USB üzerinden destekliyor.

 

PİONEER X-HM72
Geniş dosya biçimi desteğiyle öne çıkan cihaz, CD yuvası ve 3,5 inçlik bir ekrana sahip. Bu ekranda çalan albüm ve sanatçı bilgilerini görebilirsiniz. Apple cihazlarla AirPlay desteği sayesinde haberleşen ürün, Bluetooth ile tüm cihazlara bağlanabiliyor. İki adet 50 Watt gücünde hoparlörü ve ağ bağlantısı için Ethernet yuvasına sahip olan X-HM72, 24-bit/192 kHz desteği ile yüksek kalite arayanlara hitap ediyor.

 

SONY CMTSBT100
Dinamik, güçlü ve gelişmiş özellikleri ile mini Hi-Fi dünyasının yüz akı diyebileceğimiz Sony, özellikle kablosuz bağlantıyla ses aktarmak isteyenlere yönelik bir cihaz. Bluetooth’un yanı sıra, NFC desteğiyle öne çıkıyor. Bu teknolojiye sahip telefonları cihazın amfisine dokundurarak cihazla kolayca eşleştirmeniz mümkün. Ayrıca CD çaları ve 20 istasyonlu radyosu bulunan sistem, 50 Watt gücünde. USB yuvasına da sahip olan cihaz, bu sayfalardaki en uygun fiyatlı model olma özelliğini de taşıyor.