SEZONUN AYAKKABI TRENDLERİ

“Bir kadına doğru ayakkabıyı verirsen dünyayı fethedebilir.” demiş Marilyn Monroe… Doğru söze ne denir?

Kıyafetinizin sönük olduğunu düşündüğünüzde, giydiğiniz şık bir ayakkabıyla hemen havanız değişmiyor mu? İster yüksek topuklu ayakkabı sevin, isterseniz alçak topuklu ayakkabı; eğer kadınsanız ayakkabılarınızla aşk yaşamanız gayet doğaldır.  Ve asla ayakkabı alma isteğiniz sönmeyecektir!

İşte bu sezonun trendi ayakkabılar:

Yaratıcı ve farklı topuklar
Yaratıcı topuk modelleri, fazla iddialı olmalarına rağmen farklılık yaratmak isteyenler için bu sezonun vazgeçilmezlerinden biri olacak gibi duruyor.

Şık sandaletler
Tasarımları ile rahatlık ve şıklığı bir arada yaşayacağınız bu sandaletlerin ilhamı Antik Yunan’dan, vahşi ormanlara kadar geniş bir yelpazeye sahip.

Sanat eseri ‘platformlar’
Sanat eseri gibi tasarlanan platform topuklular, sade bir stili farklılaştırarak şıklık katacak ayakkabılar olma yolunda.

Maskülenliğe kadınsı dokunuşlar: Loafer
Bu sezonun en yaratıcı trendlerinden biri erkeksi ayakkabılara kadınsı etkilerin yansıması. Bazılarında erkeksiliği fark edemiyorsunuz. Detaylarla kadınsı dokunuşları yansıtarak gerçekten etkileyici modeller ortaya çıkmış.

Sivri burun babetler
Hem şık hem de rahat bir görünüm isteyenler için sivri burunlu babetler kesinlikle bir kurtarıcı.

Stilettolar
Her sezon trend olan stilettolar bahar/yaz koleksiyonlarında elegan ve sofistike modelleri ile karşımızda.

Lace-up ayakkabılar 
Sezonda en çok kullanılan ayakkabı modellerinden biri de üstü bağcıklı ayakkabılar olacak. Ayakkabıda korse etkisi yaratan Lace-up trendinin hızla moda olacağı bekleniyor.

Mule!
Ve bu sezon için başka haber: Mule geri döndü! Denim ya da zarif bir elbise ile eşleştirilmiş mule size şıklık katacaktır.

Bilekte kısa botlar
Bilekte kısa botlar stilleri ile ivme kazanıyorlar. Boyfririend denimler ile günlük şıklığınızı renk katabilirsiniz.

Bilekten bağlı ayakkabılar
Bilekten bağlı ayakkabıların askıları kadınsı ve zarif. Boyfriend kotlar, ayak bileğinde pantolonlar, etekler ve elbiseyle kullanarak şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.