SEZONUN EN STİL PARÇALARI

Sezonda öne çıkan stil parçalarda; 60’lı 70’li ve 80’li yıllardan alınan temalar dikkat çekiyor. Modacıların bu temalarda maskülenlikten taviz vermediği görülürken tam tersine cesur ve fazlasıyla feminen parçalarında ciddi revaçta olduğunu söylemek gerek.

İşte yeni sezonda dikkat çeken en stil parçalar ve öneriler:

KÜRKLER
Feminen parçaların başında gelen sahte kürkler, bu sezon her yerde dikkatleri üzerine çeken modelleriyle karşımıza çıkacak. Rengârenk ve bir o kadar da havalı kürkler ile bu kış oldukça renkli geçecek.

Öneri:
-Feminen bir tarzınız varsa sezonun en dikkat çekici beyaz kürklerinden mutlaka edinmelisiniz.
-Kürklerle birlikte kullanılacak takıları gümüş renginde seçin. Unutmayın ki bütün dikkatler kürkte olacaktır.

DENİZCİ KABANLAR
Askeriye havasını öne çıkaran denizci kabanlar kürklerin verdiği feminenliğin aksine maskülenliğin taşıyıcısı olacak. Koyu lacivert tonlar, büyük yakalar, güçlü omuzlar ve parlak düğmeleriyle bu kabanlar, şık ve maskülen havasıyla oldukça çarpıcı olacak.

Öneri:
-Maskülen havanıza; yalın, modern ve aynı zamanda çekici bir hava katmak istiyorsanız siyah deri eldivenler tam size göre.
-Denizci kabanların olmazsa olmazı büyük düğmelere yakışan gümüş aksesuarlar kullanabilirsiniz.

KADİFE
Lüks ve ihtişamı gardıroplarımıza getirecek kadife parçalar bu sezonun en popüler kumaşlarından… Aynı zamanda zarafetin de simgesi olan kadifeler 70 ve 80’li yıllara gönderme yaparak kalbimizde taht kurmaya geliyor.

Öneri:
-Sezonun en gözde ve kurtarıcı parçası olan siyah kadife elbiseleri gardırobunuzda mutlaka bulundurmalısınız.
-Dolabınızda kadife elbiseleriniz varsa yaka ve kol kısmına taşlı işlemeler ekleterek sezonun modasını yakalayıp rahatlıkla kullanabilirsiniz.

BROKAR
19. yüzyılın zengin aristokrasisinden ilham alan, asaletin temsili olan diğer bir parça ise brokarlar. Yeni sezonda Jakar desenleme teknolojisiyle dokunarak desen kazanan süslü dokuma brokar kumaşların, elbiselerden pantolonlara kadar kullanım alanları var.

Öneri:
-Brokar kıyafetleri giyinmek isteyenler ince vücut hatlarına sahip olmalıdır. Çünkü brokar kumaş vücudu olduğundan daha kalın gösterir.
-Davet ve özel gecelerde tafta, saten ve ipek gibi kumaşlarla kombin yaparak şık görünebilir, günlük hayatta da soft renkli brokar kumaşları tercih edebilirsiniz.