SEZONUN ÖNE ÇIKAN SON TRENDLERİ

Yeni sezonda son trendler, çok tanıdık kıyafetlere, beklenmedik dokunuşlar yaparak farklı bir anlam katacak.

Gaucho pantolonlar, düşük omuzlu bluzlar; eğlenceli, cesur, birbirinden farklı tarzlarla kombinlenecek. Bu sezon, aynı zamanda feminen kalem etekler, vatkalı detaylar güçlü kadın imajıyla lüks ve rahat parçalara tanık olacak.

İşte sezonun önce çıkan son trendleri ve öneriler:

GAUCHO PANTOLONLAR
Sezonun en trend parçası olan gaucho pantolonlar retro çizgisiyle yeniden yorumlanacak. Bu pantolonlar yüksek belli geniş ve diz altına kadar inmesiyle rahatlığı temsil edecek. Kapri pantolonlara daha farklı bir bakış açısı sunan gaucho pantolonlar hem şıklığı, hem rahatlığı birarada sunacak.

Öneri:
– Gaucho pantolonlar en çok uzun ve ince bacaklara yakışıyor. Kısa ve kalın bacaklara sahipseniz bu pantolonların sizi daha kısa göstereceğini unutmayın.
-Gaucho pantolonlarda da bu sezon takımlar kullanılacak. Pantolonunuzla aynı renk ve desenlerden oluşan bluzları giyebilir ya da bluzunuzu daha soft renklerde seçebilirsiniz.

DÜŞÜK OMUZLU BLUZLAR
Bu yazın en trend parçası haline gelen düşük omuzlar sonbaharda da etkisini bluzlarda sürdürmeye devam edecek. Jeanlerin, kot şortların üstüne omuz dekolteli bluzlar, eteklerin üstüne dantellerle süslenmiş düşük omuzlu bluzlar, neredeyse her stile seslenecek.

Öneri:
-Düşük omuzlar kullanımda sizleri rahatsız ediyorsa yakası lastikli düşük omuzları tercih edebilirsiniz. Böylece kendinizi bluzunuzu çekiştirmekten uzak tutabilirsiniz.
-Düşük omuzlu bluzlar en çok jeanlerin üstüne yakışıyor. Her kıyafetin üstüne düşük omuzlar yakışsa da sanki jeanler için yapılmış.

KALEM ETEKLER
Kaç sezondur namı alıp başını yürüyen kalem etekler, kadına en çok yakışan parçalardan biri. Yüksek belli ve vücudun güzelliğini ortaya çıkaran bu etekler, mini, midi ve uzun boylarıyla her stile ayak uyduran inanılmaz bir parça.

Öneri:
-Kalem etek giyerken dikkat edilmesi gereken en önemli konu bel çizginizi göstermektir. Bluz, gömlek veya tişört, her ne tercih ettiyseniz onu eteğinizin içine saklamalısınız.
– Unutmayın kalem eteklerin olunduğundan daha ince gösterme özelliği vardır. Fazla kilolarınız varsa, eteğinizi aynı renk blazer ceketlerle tamamlayarak daha zayıf görünebilirsiniz.

VATKALI DETAYLAR
80’li yılların en popüler detayı olan vatkaların 90’larda etkisi biraz olsun azalmıştı. 2000’lerde çok az yerde kullanılan vatkalar şimdilerde tekrar rağbet görmeye başladı. 80’li yılların abartı vatka detayları tercih edilmese de şimdiki vatka detaylar daha çok kusurları örterek, daha zengin ve asil bir görünüm kazandıracak.

Öneri:
-Geniş omuzlara sahipseniz vatkalardan uzak durmalısınız. V ve U yakalar tam size göre olacaktır.
-Omuzlarınız geniş değilse vatka detayları mutlaka kullanmalısınız. Vatka kullanmayı sevmiyorsanız yarım vatkaları tercih etmelisiniz. Varla yok arası olan bu vatkalar hem kusurlarınızı örtecek hem de vatka kullandığınız belli olmayacak.