Şık ve Zarif Görünmenin Beş Kuralı

Şık ve Zarif Görünmenin Beş Kuralı

Biz kadınlar durum ne olursa olsun her zaman şık ve zarif görünmek isteriz. Bazen hiç umulmadık basit giysilerle bazen ise tek bir parçaya şıklığı ve zarafeti sığdırırız. Önemli olan ne giydiğimiz değil onu nasıl istediğimiz hale getirebildiğimizdir. Peki nasıl şık ve zarif görünürüz?

İşte o kurallar:

V YAKALI GİYSİLER GİYİN

Şık elbiseler ya da gündelik tişörtler fark etmez, v yaka modeli giydiğiniz zaman ince bir görünüm sağlar. V kesimin kendine özgü bir şıklığı zarafeti vardır. Bu parçayı giydiğiniz zaman kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olur.

UZUN KOLYELER TAKIN

Zarif ve şık görünmenin en kolay ve pratik yollarından biri de uzun kolyeleri gündelik kıyafetlerinizle desteklemek olacaktır. Kolye, şıklık aksesuarlarının bir parçasıyken aynı zamanda görünümüyle vücutta uzun optik bir ilüzyon sağlar ve sizi olduğunuzdan ince gösterir. Sizde bir aksesuarlarla istediğiniz görünüme sahip olma şansını yakalayabilirsiniz.

YATAY ÇİZGİLERDEN UZAK DURUN

Hemen herkesin aklının bir köşesinde olan ama bildiği halde uygulamaktan kaçtığı bir kural vardır: Yatay çizgili giysilerden uzak durun. Üst ya da alt, yatay çizgili desenler sizi olduğunuzdan daha geniş göstermekle kalmaz zarifliğinizi de elinizden alır. Dikey çizgilerin ise göze tam tersi bir etkisi vardır; sizi olduğunuzdan daha zayıf ve zarif gösterir.

TEN RENGİ SİVRİ BURUNLU AYAKKABILAR GİYİN

Biraz daha ince görünmek ve şıklığı elinizden bırakmak istemiyorsanız ince ve sivri topuklulardan ve ten renginden vazgeçmeyin. Ten rengi, bacağınızın devamı gibi gözükeceği için tüm vücudunuzun daha zarif ve şık görünmesine yardımcı olacaktır.

BİLEK HİZASI BOTLARDAN KAÇININ

Bir süredir oldukça moda olsa da bilek hizası botlar zarafetinizi elinizden alıyor. Amaç ince görünmekse bilek hizasındaki botlardan kaçınmalısınız. Bu botlar, ayak bileklerini kalın gösterir ve bacak boyunu keserler. Eğer illa giymek istiyorsanız, pantolon tercih edin, paçalarını içine sokun ve botlarla pantolonun aynı renk olmasına dikkat gösterin. Böylelikle botların kusurunu gizlemiş olacaksınız.