ŞİMDİ ELBİSE ZAMANI!

Modada zamansızlığın ve şıklığın en etkili temsilcilerinden biri olan elbiseler, bu yaz da kadınların kurtarıcı parçaları olacak.

Yaz ayları kadın giyimi için önemli bir sezondur. Hem bunaltıcı havanın etkisini hafifletmek hem de trend ve şık görünmek isteyen kadınlar, bu hayallerine elbise tercih ederek kavuşabilir. Kadınların kurtarıcı parçası olan elbiseler, 2017 yaz sezonunda da yine gardıropların baş tacı olmaya aday. Elbise seçiminiz için önerilerimizi paylaşıyoruz…

OFİS STİLİ
Yaz geldi ancak iş devam ediyor. İş yerinde giyineceğiniz elbise için olmazsa olmaz kural; elbisenin aşırı kısa ya da aşırı uzun bir formda olmamasıdır. Ayrıca çok fazla kırışarak, kötü bir görüntü vermenize sebep olan kumaşlardan ve hareketlerinizi kısıtlayacak formdaki dar elbiselerden uzak durursanız ofisin şık kadınları arasında yer alabilirsiniz.

Öneri:
– Bu sezon da yine moda olan gömlek elbiseleri, babet ya da orta boy topuklu ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz.
– Etek bölümü kalem formunda tasarlanmış elbiseler, ofis için oldukça uygun bir tercih olabilir.

GÜNLÜK GİYİM
Çiçekli, uçuşan kumaşlı, uzun elbiseler; arkadaş toplantılarında, ev gezmelerinde, sahil kasabalarında, alış-verişte kullanılabilir. Gideceğiniz yere göre topuklu, spor ayakkabılar ya da sandaletlerle kombinlenebilir. Birkaç sezondan bu yana moda olan terlikler de elbiselerin altına tercih edilebilir.

Öneri:
– Sırt çantalarının elbiselere çok yakışacağını unutmayın.
– Akşam serinliği için de ince bir hırka ya da uzun kot gömlekler elbisenize hava katar.

VÜCUT TİPİ
Her parçada olduğu gibi elbise seçiminde de vücut tipi dikkat edilecek en önemli unsurdur. Buna göre; kum saati vücut tipine sahip olan kadınların vücutlarına oturan, bel inceliğini vurgulayan balık formunda ya da basene kadar oturup aşağıya doğru uçuşan elbiseleri tercih etmeleri gerekiyor. Elma tipi vücuda sahip kadınların dikkati bel bölgelerinden uzaklaştırıp boyunlarını ince gösterecek elbiseyi seçmeleri doğru olur. Armut tipi vücuda sahip kadınların ise, elbiselerinin sadece bel üstü kısmında desenler ve aksesuar kullanarak, vurguyu omuzlara yapmaları gerekiyor.

Öneri:
– Elbisenin renginden ya da tamamen zıt renkte seçilecek bir kemer, beli ortaya çıkarır ve elbiseye seviye atlatır.
– Boyuna kullanılacak ve bu sezon çok moda olan tasma kolyeler dikkatleri üst kısma çekmek için modern bir tercih olabilir.

GECE ELBİSESİ
Katılacağınız gece organizasyonunun içeriği dikkate alacağınız ilk unsur olmalı. Daha sonra yaşınız ve vücut tipinize göre, tasarımcıların bu sezon zarafeti ön plana çıkardığı elbiselerden tercih edebilirsiniz. Yalın bir görünüm sunan bu elbiseler, aksesuar, çanta ve ayakkabı seçimi ile hareketlendirilebilir.

Öneri:
– Abiye elbise sevmeyenlerdenseniz, vintage mağazalarına uğrayabilir buradaki seçeneklere modern dokunuşlar katabilirsiniz.
– Tek parça elbiselerin üzerine, şık, kaşmir bir hırka almak tüm havanızı değiştirecektir.