SOKAK MODASI

Moda sadece podyumlarda değil sokaklarda da belirleniyor. Günlük yaşantımızın aktığı bu sokaklarda; oversized balıkçı yaka kazakları, İspanyol paça pantolonları, marsala rengini ve crop top kazakları bolca göreceğimiz bir sezon bizleri bekliyor.

İşte sokak modasının son trendleri ve öneriler:

OVERSİZED BALIKÇI YAKA KAZAK
2016 kışının en trend parçası olarak çıkan oversized balıkçı yaka kazakları sokaklarda bolca görüyoruz. Genişlikleriyle neredeyse kabanın yerini çoktan aldılar. Öyle bir kurtarıcı parça haline geldi ki bazen dış giyim bazen de elbise olarak bile karşımıza çıkıyor.

Öneri:
Oversized balıkçı yakalar birçok renk seçeneğiyle karşımıza çıkıyor. Ancak en revaçta olan tonların beyaz, ekru ve toprak tonları olduğunu unutmayın.
-Oldukça geniş ve dökümlü oldukları içindar kesimli skinny pantolon ve etekleri kullanarak güzel bir görünüm yakalayabilirsiniz.

İSPANYOL PAÇA
Şimdilerde 70’lerin retro akımının yeniden modernize edilerek yorumlandığını ve ciddi yükselişte olduğunu görmekteyiz. 70’li yılların başrolü olan İspanyol paçalı pantolonlar sokaklarda bu akımın en büyük temsilcisi. Kusurları çok iyi kapatan, bacak boyunu uzatan İspanyol paçalı pantolonlar bu aralar sokak modasının favorisi.

Öneri:
İspanyol paça pantolonlarda bu sezon en favorisi siyah rengi…Siyah İspanyol paça size o kadar çok avantaj ve seçenek sağlıyor ki jeanlerden kumaş pantolonlara kadar rahatça bulabileceğiniz kurtarıcı bir parça olacak.
-Kısa bacaklıysanız çok geniş ve abartılı İspanyol paçalardan uzak durmalısınız. Uzun bacaklı olanlar abartılı İspanyol paçaları rahatlıkla kullanabilir. Hatta uzun bacaklı olanlar kısa paça modasının, İspanyol paçada da moda olduğunu unutmasın.

CROP TOP KAZAK
Son bir kaç sezondur yaz aylarının vazgeçilmezi haline gelen crop toplar şimdilerde kış mevsiminin gözdesi. Sokaklarda da bolca tercih edilen crop top kazaklar yüksek bel pantolonun moda olmasıyla daha da tercih edilen bir parça haline geldi.

Öneri:
Crop top kazakları yüksek belli pantolonlarla kalem eteklerle İspanyol paçalı pantolonlarla kullanarak muhteşem bir uyum kazanabilirsiniz.
-Crop top kazaklarının üstüne kazağınızın aynı renginden uzun paltoları giyerek şık bir görüntü yakalayabilirsiniz.

MARSALA
2015’in resmi rengi olan marsala, 2016’da da hükmünü sürdürmeye devam ediyor. Asil bir ton olan marsala rengi sokaklarda birçok kombinde başrol oldu bile. 2016 yılının başında sokaklarda da göreceğimiz bu tondan bir süre daha vazgeçemeyeceğiz gibi duruyor.

Öneri:
Marsala rengiyle, bu renge en çok yakışan ten ve yeşili kombinleyebilirsiniz. Bu sayede renklerin arasındaki uyumu ve güzelliği yakalayabilirsiniz.
-Marsala rengini kombinleme konusunda sıkıntılarınız varsa klasik jean mavisinin marsalaya çok yakıştığını unutmayın.