SOKAK MODASININ SON TRENDLERİ

Zamansız modanın, kuralsızlığın ve çabasız şıklığın yeri olan sokak modası, ünlü tasarımcılara ilham vermeye devam ediyor.

Zamansız modanın, kuralsızlığın ve çabasız şıklığın yeri olan sokak modası, ünlü tasarımcılara ilham vermeye devam ediyor.

‘Street style’ yani Türkçesiyle ‘sokak modası’, hayatımıza girmiş durumda. Sokak modası, modacıların kalıplarından ziyade kuralların olmadığı, insanların yaratıcılıklarını kullanarak kendi stillerini oluşturduğu bir akım… İnsanların müzik, düşünce, inanış, kişilik ve zevklerini ortaya koyan sokak modası, ünlü modacı ve tasarımcılara da inanılmaz fikirler sunuyor. Moda, önceki zamanlarda podyumlardan çıkarken son yıllarda sokaklardan çıkarak artık kuralsızlığa gitmekte…

İşte modanın gerçek yeri olan sokak modasının son trendleri ve öneriler:

YÜKSEK BELLİ RAHAT PANTOLONLAR
2017 ilkbahar-yaz sokak modasında öne çıkan pantolonlar yüksek belli ve rahat pantolonlar olacak. Aşırı salaş değil düzgün ve vücudu rahat şekilde saran pantolonlar sizin kadınsı ve zarif bir görünüm kazanmanızı sağlayacak.

Öneri:
Yüksek belli pantolonlardaki fırfırlı paçalar, sezonun hiti olacak. Bu fırfırlı paçaların üstüne siyah beyaz puantiyeli gömlekleri deneyerek hoş bir görünüm kazanabilirsiniz.

BLAZER CEKETLER
Her sezon tercih edilmeye başlanan blazer ceketler bu sezonda da yine çok moda. Hem şık hem spor havaya tarz katan blazer ceketler iş hayatınızda, davetlerde, günlük yaşantınızda ve sokak modasında rüzgâr gibi esmeye devam edecek.

Öneri:
– Blazer ceketleri jean pantolonlarla giyerek klasik ama bir o kadar da şık ve elegan bir görünüm kazanabilirsiniz.
– Farklı ve dikkat çekici olmak istiyorsanız şortların üstüne de blazer ceketleri giyinebilirsiniz.

ŞIK ELBİSELER
Sokaklarda artık sadece spor ve günlük kıyafetler değil, şık ve birbirinden etkileyici elbiseler de yer almakta. Davetlerin ve etkinliklerin sokaklara taşınmasıyla birlikte birbirinden güzel ve iddialı elbiseleri sokaklarda görmeye başlayacağız.

Öneri:
– Birbirinden güzel, şık ve iddialı elbiseleri tamamlayan aksesuarların başında tarz güneş gözlükleri ve ayakkabılar gelecek. Takıların yerini alan bu ikili sizi daha stil gösterecek.

BASIC TİŞÖRTLER
İlkbahar-yaz sokak modasının vazgeçilmezi basic tişörtler bu sezon da yine oldukça trend. Günlük yaşamın parçası haline gelen basic tişörtler önündeki baskı ve yazılarıyla, elbise gibi giyilmesiyle, hatta omuzlara konulan vatkalarıyla yeniden yorumlandı.

Öneri:
– İlkbahar ve yaz aylarında konserler bir hayli fazla. Rahat ama bir o kadar da tarz olmak isterseniz uzun basic tişörtlerinizi, botlar ve takılarla tamamlayabilirsiniz.