SONBAHAR-KIŞ ÇANTA TRENDLERİ

Çantalar kadınların en işlevsel aksesuarlarından biri… Çantalarında neredeyse küçük bir dünya taşıyan kadınlar, kıyafetlerinin de tamamlayıcısı oldukları için onlardan asla vazgeçemezler. Her sezon olduğu gibi bu sezonda da tasarımcılar oldukça çeşitli; her zevke ve her ihtiyaca uygun seçenekler sundu.

İşte öne çıkan çanta trendleri:

KUTU ÇANTALAR
Kova çantalara biraz ara verildiği dönemde kutu çantaların önem kazandığını görmekteyiz. Makyaj ve seyahat çantalarını andıran kutu çantalar şimdi daha iyi yapılandırılmış tarzı ile farklı renkte ve farklı materyallerde karşımıza çıkmakta.

Öneri:
-Özel davetlerde şıklığınızı tamamlamak için estetik duruş sağlayan kutu çantaları tercih edebilirsiniz.
-Günlük hayatta ise üst kolu cüzdan şeklinde tasarlanmış ve yeni görünüm sağlanmış çapraz takılan kutu çantaları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

BEL VE VÜCUT ÇANTALARI
Oradan oraya koşturan plaza kadınların çanta taşımaması büyük zorluk… Ancak hayati eşyalarının da yanlarında olması lazım… Bu çelişkiyi düşünen tasarımcılar, çanta takılmamış hissiyatı yaşatan bel ve vücut çantalarını kadınlarla buluşturdu.

Öneri:
– Geçmişten ilham alınarak yapılan bel çantaları modern halleriyle oldukça şık. Günlük hayatta şıklığınızı tamamlamak istiyorsanız yeniden uyarlanmış bel çantalara mutlaka göz atın.
-Çok yoğun ve tempolu olduğunuz günlerde belinize veya sırt ve omzunuza takılan vücut çantaları kullanabilirsiniz.

KIYAFETİN KOPYASI ÇANTALAR
Farklı tarzda kıyafet ve çantaları kombinlemek özgünlük hatta stil sahibi olmak ile eş değer tutuluyordu. Fakat bu kuralı yıkacak bir trend ile buluşuyoruz. Giyindiğiniz kıyafet kumaşının birebir aynısından yapılmış çantalar yeni sezonda oldukça moda.

Öneri:
-Giyindiğiniz kıyafet ile çantalarda sadece aynı rengi yakalamaya çalışmayın. Unutmayın ki trend çanta dokusuyla kıyafet dokusunun aynı olmasını gerektiriyor.
-Kıyafetinizle aynı desene sahip çantalardan bulamadıysanız kıyafetinizin içinde bulunan bir renkten ve aynı dokudan bir kumaşı alarak, kullanmadığınız çantaları kaplayabilirsiniz.

KOLA GEÇMELİ ÇANTALAR
Geçen yıl karşımıza çıkan ele geçirilen debriyaj çantalar literatürüne, kalıcı yeni bir model daha ekleniyor. Kol bantlarına yer verilen çanta, pratik kullanımıyla dikkat çekiyor. İlerde de sıkça kullanılacak gibi görülen model son derece popüler.

Öneri:
-Clutch ve el çantası arasında sayılan kola geçmeli çantaları iş hayatınızda ya da günlük hayatınızda alternatifleriniz arasına alabilirsiniz.
-Farklı ve özgün olmak istediğiniz günlerde şık tasarlanmış debriyaj çantaları kullanarak tarzınızı ortaya koyabilirsiniz.