SONBAHARIN RENK, KUMAŞ VE DESENLERİ

Yeni sezon bizlere farklı seçenekler, farklı renkler getiriyor. Bu sonbaharda renkler, kumaşlar ve desenler, kişisel deneyimlerden yola çıkarak, modern-klasizm etkisini gözler önüne serecek.

İşte 2016 sonbahar sezonunun renk kumaş desenleri ve öneriler:

RENKLER
2016 yılında siyah rengine sıkça rastlayacağız. Siyahın ağırlığının yanında renkler arasında geçişler ve derin koyulukları göreceğiz. Feminen nötr renklere fuşya ve yeşile karşı sıralanmış canlı mavi, turuncu tonlar renklerin inanılmaz dönüşümünü gösterecek. Aynı zamanda sonbaharın vazgeçilmez rengi olan kahve tonlarından karamel ve maun yine vazgeçilmezler arasında olacak. Ve son olarak kırmızı rengi ise bordonun zenginliği ile karşımıza çıkacak.

Öneri:
-Herkesin gardırobunda mutlaka bulunan siyah bir parçayı canlı tonlarla kombinleyerek renkler arasında geçişi sağlayıp sezonu yakalayabilirsiniz.
-Bu sezonun zengin rengi olan bordoya çok yakışan çiçek desenleri kullanabilirsiniz.
-Sonbaharın değişmez rengi kahve tonuna bu sezon en çok yakışan rengin derin deniz mavisi olduğunu unutmayın.

KUMAŞLAR
Genel olarak doğal, sade ve sağlıklı bir yaşama geçiş, kumaşlardaki dönüşümü de yansımakta. Sağlıklı olan ve sıcak tutan pamuk, sonbahar sezonunun vazgeçilmez kumaş tercihi olacak. Pamuklu jagar örgüler, pamuk ve naylon karışımlarda çatlak görünüm ve dokular hoş bir görünüm sağlayacak. Sezonun diğer çok tercih edilen kumaşlarında ise açık örgü yapılarda metalik ipliklerin muazzam geçişini göreceğiz.

Öneri:
-Pamuklu kıyafet alırken daha rahat hissettmek istiyorsanız yumuşak pamukları tercih edin.
-Pamuklu kıyafetlerde sezonun gözde parçalarından olan düşük omuzlu bluzlardan ve tam zıttı vatkalı omuz detaylardan mutlaka edinin.
-Örgülü kıyafetlerde bu sezon yine bol ve salaş modelleri göreceğiz. Bu modelleri satın alırken teninize batmayan daha yumuşak örgüleri tercih edin.

DESENLER
Bu sezonda renklerin rastgele ama inanılmaz ahenkli dönüşümünü desenlerde de göreceğiz. Karmaşık hatta bozulmuş grafik desenler kıyafetlerde etkileyici bir görünüm sağlayacak. Kumaşlarda yüksek ve karşıt renkler, kırışık etki ile yeni bir boyut getirecek. Ve son olarak vintage parçaların değeri artarken desenlerde de bu etkiyi göreceğiz. Vintage basma desenler kumaşları süslemeye devam edecek.

Öneri:
-Sonbaharda kadife tercih edecekler, bu sezonun favorisi yüksek ve karşıt renkler ile kırışık etki sağlayan desenlerden alabilir.
-Vintage’ın büyüsüne kapıldıysanız bu sezon basma desenleri elbiselerde ve gömleklerde kullanabilirsiniz.
-Sezonu yakından takip etmek istiyorsanız neredeyse her parça kıyafet ve aksesuarda göreceğimiz grafik desenlerden edinebilirsiniz.