Sporseverler Yepyeni Deneyimler Peşinde

Sporseverler Yepyeni Deneyimler Peşinde

Sağlıklı yaşamın en önemli sırrı, sporu hayatımızın merkezine yerleştirebilmek. Tabii bu noktada spor yapmanın da bir ekonomisi olduğu unutulmamalı…

Eğer spor salonuna gidecekseniz, bütçenize göre bir yer seçmeye çalışırsınız. Peki, dünyanın en lüks spor merkezlerinde hedef kitleye nasıl bir yaşam stili sunulduğunu hiç merak ettiniz mi? Raillife okuyucuları için kişiye özel soyunma kabinlerinden profesyonel eğitmenlere kadar farklı hizmetler sunan dünyadaki en popüler spor merkezlerini araştırdık.

DÖVÜŞ SANATLARINDA İDDİALI

Tayland’daki Tiger Muay Thai spor salonu, dünyada dövüş sanatları kategorisinde hizmet veren en lüks spor salonlarından biri… Eğitim ve lüks açısından Tiger Muay Thai’nin standartlarına uygun bir merkez bulmak son derece zor. Bu merkez, dövüş sanatları için mükemmel bir eğitim ortamı sunuyor. Tiger Muay Thai’deki tüm eğitim programlarından ve kişiye özel beslenme programlarından faydalanıp VIP listeye dâhil olmak istiyorsanız, 3 ay için 32 bin TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Muay Thai, Krabi Krabong, Muay Boran, Western Boxing, Jiu Jitsu gibi dersler de büyük talep görüyor.

FARKLI ANTRENMAN SEÇENEKLERİ

Kaliforniya’da hizmet veren Gold’s Gym, büyüklüğü ve aktiviteleriyle Amerikalıların en gözde spor merkezlerinden biri… Spor salonunun online müşteri yorumları da bu spor merkezinin ne kadar popüler olduğunu açıkça gösteriyor. Spor salonu; güç makineleri, özel spor odaları ve kardiyo ekipmanları ile dünyanın en gelişmiş spor aktivitelerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor. 3 katlı spor salonunda ABD’nin en iyi ve deneyimli kişisel eğitmenleri çalışıyor. Bu arada hemen hatırlatalım; merkezin manzarası spor yapmayı çok daha farklı bir konuma taşıyor. Gold’s Gym’e en düşük üyelik ücreti ise yıllık 10 bin dolardan başlıyor. Bireysel antrenmanların yanı sıra grup antrenmanları da ilgiyle takip ediliyor.

KİŞİYE ÖZEL FİTNESS PROGRAMLARI

Londra’da bulunan Harbour Gym; kesinlikle İngiltere’deki en lüks spor salonlarından biri… Harbour GYM’e yıllık üyelik ücreti ise 20 bin dolardan başlıyor. Özel niteliklerle kurulan bu spor salonunu, Prenses Diana gibi tanınmış isimleri konuk etti. Harbour Gym, tam donanımlı spor salonu ve stüdyosu, pilates dersleri, şelale havuzu, yüzme havuzu, 13 tenis kortu, SPA’sı ve kliniği ile öne çıkıyor. Tenis meraklılarının özel olarak tercih ettiği bu tesis, kişiye özel fitness programlarıyla da dikkat çekiyor.

İNOVATİF BİR EKİP EĞİTİM MODELİ

ABD’nin en lüks spor salonlarından biri de Equinox. Seçtiğiniz kişisel antrenör ve sınırsız eğitim oturumları kapsamında Equinox’a üye olmak için yılda 20 bin doların üzerinde bir ücreti gözden çıkarmanız gerektiğini hatırlatalım. Spor salonu, hedef kitlesine gelişmiş sağlık değerlendirmesi ve kişisel fitness koçlarını içeren inovatif bir ekip eğitim modeliyle hizmet sunuyor. Lüks spor markalarının da dikkatini çeken Equinox, sporseverlere özel kabin gibi farklı seçenekler vaat ediyor. Dans, pilates, yoga, boks, cycling gibi spor dalları da büyük ilgi görüyor.

EĞLENCE VE SPOR BİR ARADA

Sırbistan’da bulunan Wellness Sky Gym, dünyanın en lüks spor salonlarından biri. Spor salonunun muhteşem manzarasına baktığınızda, dünya standartlarının ne kadar üstünde olduğunu çok daha iyi anlıyorsunuz. Wellness Sky Gym, Sırbistan’ın en seçkin eğlence binalarından birinde yer alıyor. Burası, aklınıza gelebilecek tüm spor aktivite ve hizmetleri ile dev bir eğlence merkezini andırıyor. Üyelik ücretleri ise 1, 3 ya da 6 yıllık kayıt seçeneğine göre farklılık gösteriyor.

TENİS MERAKLILARININ BULUŞMA NOKTASI

The Houstonian Club, ABD’nin en çok tercih edilen spor salonlarından biri olmayı hedef kitlesine sunduğu farklı hizmetlere, büyüklüğüne ve sosyal olanaklarına borçlu… Tenis meraklılarının buluşma noktası olarak ünlenen The Houstonian Club bünyesinde 8 tenis kortu, 3 yüzme havuzu ve 1 boks sahası bulunuyor. ABD’deki en lüks jimnastik egzersiz salonuna ev sahipliği yapan The Houstonian Club’ın yıllık üyelik ücreti ise 24 bin dolar. The Houstonian Club’ı rakiplerinden ayıran en önemli fark ise sporseverlere gerçekten farklı bir yaşam stili sunması. Tüm üyelere spor, eğlence ve sağlıklı yaşamın iç içe geçtiği bir egzersiz planlaması yapılıyor.