Starların İç Dünyası

Starların İç Dünyası

Dünyaca ünlü biri olduğunuzda sizin hakkınızdaki her şey merak uyandırabiliyor. Hele ki her adımınızı sıcağı sıcağına takip eden bir hayran kitleniz varsa… Herkesin yakından tanıdığı ünlü isimler, birbirinden ilginç hobilere sahip.

Kimi tarihi kitap koleksiyoneri, kimisi ise eskrim meraklısı… Aralarında Barbie bebek koleksiyonu yapan da var manüel daktilo da… Dünyanın dört bir yanında milyonlarca hayrana sahip olan bu isimler, başarı kariyerlerinin yanı sıra hobileriyle de dikkat çekiyor.

Tarihi kitaplardan James Bond koleksiyonuna 

İş ve sahne dünyasının global yüzleri ilginç hobileriyle öne çıkıyor. Yaptıkları işle çoğu zaman taban tabana zıt ilgi alanlarına sahip bu isimlere yakından göz atmanın tam zamanı…

Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in daha çok bilgisayar, internet ya da akıllı telefon odaklı bir hobiye sahip olduğunu düşünebilirsiniz. Oysa gerçek çok daha farklı. Teknoloji gurusunun en büyük hobisi eski, tarihi ve ender bulunan kitaplar… Kelimenin tam anlamıyla bir bibliyofil olan Gates, son olarak Leonardo da Vinci’ye ait Codex Leicester eseri tam 30 milyon dolara satın almıştı. Gates’in bir diğer hobisi ise spor arabalar, özellikle de Porsche modelleri…

Tesla’nın kurucusu olarak öne çıkan Elon Musk’ın hobisi de son derece ilginç. Tam bir James Bond film tutkunu olan Musk, bu seriye yönelik her detayı ve nesneyi toplayarak özel bir koleksiyona sahip oldu. Musk, bu konuda asla sınır tanımıyor. Son olarak ‘The Spy Who Loved Me’ filminde suya batan Lotus Esprit’i satın alan Elon Musk, bu Bond arabasını tamir ettirerek koleksiyonuna dâhil etti.

Kimi Barbie bebek meraklısı kimisi eskrim sevdalısı 

Oyunculukları ile olduğu kadar sıra dışı hobileriyle dikkat çeken pek çok Hollywood ünlüsü bulunuyor. Bu isimlerden en dikkat çekeni ise hiç kuşkusuz Barbie bebek merakıyla öne çıkan Johnny Depp. Kariyeri boyunca değişik tarzı ve kendine has tavırları ile daima ilgi odağı olan Depp’in geniş bir Barbie bebek koleksiyonu bulunuyor. Depp’in bu ilgisi, kızıyla oyun oynarken başlamış. Depp, bugün Beyonce ve Lindsay Lohan’ın Barbie bebeklerinin de dâhil olduğu yüzlerce oyuncak bebeğe sahip. Hatta Depp fırsat buldukça Barbie’lerini Hollywood modasına göre giydiriyor.

Aksiyon filmlerinin öne çıkan isimlerinden Tom Cruise, son derece sportif bir karaktere sahip. Son Samuray filminin çekimleri sırasında antrenman yaparken eskrim sporu ile tanışan Cruise, bu spor dalını bir yaşam stiline dönüştürmüş. Çoğu insanın sadece olimpiyatlardan bildiği kılıç sporuna gönlünü veren Cruise, boş zamanlarını eskrim yaparak değerlendiriyor. Tom Cruise; eskrim idmanlarını ise David Beckham ve Bruce Dickinson gibi ünlü isimlerle yapıyor.

Hançer ve manüel daktilo koleksiyonları

Tarihi nesnelere ilgi duyan bir diğer isim Tom Hanks… Hanks’in en büyük hobisi ise manüel daktilolar. Dünden bugüne 200’ün üzerinde manüel daktiloyu koleksiyonuna dâhil eden Hanks, tarihi daktilolara gözü gibi bakıyor. Daktiloları özel bir alanda muhafaza eden Hanks, fırsat buldukça koleksiyonunda yer alan daktiloların bakımıyla özel olarak ilgileniyor.

Hollywood’un güzelliği ile dikkat çeken oyuncusu Angelina Jolie’nin bir hançer tutkunu olduğunu söylesek ne dersiniz? Annesinin 12 yaşındayken kendisine hediye ettiği hançer ile farklı bir hobi kazanan Jolie’nin koleksiyonunda onlarca hançer bulunuyor. Bu koleksiyonda Trabzon’da üretilen Sürmene bıçaklarından da örnekler olduğu söyleniyor.

Dünyanın en çok para kazanan golf oyuncularından biri olan Tiger Woods’un en büyük hobisi ise zıpkınla balık avlama… Okyanusa dalarak balık avlayan Woods, aynı zamanda bu konuda aldığı dersler sayesinde tüpsüz 4 dakika kadar suyun altında kalabiliyor.