STRESSİZ DEKORASYONUN İPUÇLARI

STRESSİZ DEKORASYONUN İPUÇLARI

AZ MOBİLYA
Stressiz dekorasyonun en önemli kuralı az mobilya ve basit formlardan oluşuyor. Bu kuraldan yola çıkarak; ince ayaklı, gözü yormayan, az detaylı yalın mobilyaları kullanabilirsiniz. Yatak odanızdan salonunuza, mutfağınıza tüm evinizde yalın mobilyaları tercih ederek, stresi aşabilirsiniz.

SAKİNLİK VEREN ÜRÜNLER
Kadife, pelüş, saten ve ipek gibi ürünler yumuşak ve göz okşayıcı olmaları nedeniyle sakinlik ile birlikte mutluluk hissi de verir. Bu tür kumaşları kullanarak salonunuzda, yatak odanızda huzurlu ve dingin bir hava yakalayabilirsiniz. Özellikle de pastel tonlarda renkleri seçerek bu etkiyi ikiye katlayabilirsiniz.

DESEN SEÇİMİ
Kıvrımlı ve birbirini takip eden desenler, illüzyon yaratarak göz aldanması yapar ve yapay bir hipnoz etkisiyle dinginlik hissi verir. Odanızın duvarlarından birinde uygulayacağınız duvar kâğıdında bu desenleri seçerek dinginlik hissini yakalayabilirsiniz.

ÇİÇEK ETKİSİ
Çiçekleri sadece canlı olarak değil koltuklarda, perdelerde kumaş deseni olarak kullanmak ruhunuza iyi gelecektir. Çünkü gözün algıladığı bu yumuşak formlar bilinçaltında çiçek bahçesinde geziniyormuş hissi uyandırarak stresten uzaklaşmanızı sağlayacaktır.

YARATICILIĞINIZI KULLANIN
Yaratıcılığınızı kullanarak evinizi dekore etmeniz de sizi rahatlatacaktır. Beyaz ve ahşap tonların kullanıldığı bir evde sıcaklık hissine kişisel zevkinizi katarak renk vermeniz sizi mutlu edecektir. Sevdiğiniz, size huzur ve mutluluk veren renkleri seçmek de bir diğer stresten arınma yöntemi olacaktır.

BİTKİLERİN GÜCÜ
Mutfakta ve salonunuzda pencerelerinizin önünde, şık ve dikkat çeken yeşil yapraklı bitki öbekleri oluşturabilirsiniz. Kaktüs gibi bakımı kolay bitkileri tercih edebileceğiniz gibi kendi yapacağınız aranjmanla tarzınızı da ortaya koyabilirsiniz. Bitkiler ortamın havasını temizlerken stresinizi alır. Onlarla konuşmak, onları sevmek de terapi etkisi yaparak sizi mutlu edecektir.