TABİATTAN ESİNLENEN DESENLER

2015 yaz sezonu, desen ve tasarımlarda değişik fikirlerle geldi. 2015’in‘doğallığın yılı’ kabul edilmesi ile desenlerde tabiat çizgileri karşımıza çıktı. Denizaltı canlılarının, amazon ormanlarının, gökkuşağı taşının ilham verdiği desenler, bu sezon çok farklı seçeneklerdeki kullanımlarıyla ve canlılıklarıyla yazı ele geçiriyor.

İşte tasarımcıların ilham aldığı desenler ve öneriler:

DENİZALTI:
Tasarımcılar, bu sezon, mavinin en derinlerine inerek mercanlar, denizyıldızları, balıklar, yosunlar ve birçok çeşit deniz canlısını göreceğimiz bir kapıyı aralamakta. Bu tasarımlardadenizyıldızlarını, denizanalarını ve ağa takılmış parıltılı deniz canlılarını başrol olarak göreceğiz.

Öneri:
-Kıyafetlerden çanta ve aksesuara kadar geniş yelpazede kullanılan bu desenlerden edinmek isterseniz; deniz gözlüğünü yada bir mercanı andıran portföy çantaları kullanabilirsiniz.
-Rahatlığınıza düşkünseniz denizaltının fantastik desenli tişörtlerini kullanarak kendinizi bulabilirsiniz.

AMAZON:
Amazon, yani yağmur ormanları, huzurun yanında vahşi doğalarıyla zıtlıkları içermesi bakımından tasarımcıların dikkatini çekiyor. Yağmur ormanları bir yandan dingin yaprakları, diğer yandan da vahşi canlıları barındırıyor. Kıyafet, ayakkabı, çanta ve aksesuarlarda bu iki zıtlığı taşıyan desenleri sıkça göreceğiz. Size düşen ise sizi yansıtacak deseni seçmek olacak.

Öneri:
-İki zıt türü barındıran kuş tüylü ayakkabıları korkmadan favori parçanız olarak kullanabilirsiniz.
-Amazon desenlerinden olan muzlar; elbiselerden aksesuarlara kadar her yerde kullanılmakta… Cesaret isteyen bu büyük desenlere karşı çekingenseniz minimal muz kolyeler ile başlayabilirsiniz.

GİYİLEBİLİR YAŞAM ALANI:
Tasarımcıların, iç mimarlardan ve çeşitli dekorasyon unsurlarından beslendiğini görmeye başlıyoruz. Bu yeni tarz; koltuk, perde, araba döşemeleri gibi enteresan parçaları kıyafetlerde ve aksesuarlarda bir araya getirerek taşınabilir yaşam alanı hissi uyandırıyor.

Öneri:
-Evinizin ruhunu yanınızda hissetmek istiyorsanız, yer döşemesinden etkilenmiş çantaları kullanarak fark yaratabilirsiniz.
-Kilim desenli ceketler, patchwork elbiseler ve kabanlar ile sofistike bir görünüm kazanabilirsiniz.

GÖKKUŞAĞI TAŞI:
Takı ve saatlerde kullanılarak popülaritesini arttıran ve diğer adı ‘opel’ olan, Avusturalya kökenli bu taş tasarımcıların yeni gözdesi… İçinde barındırdığı geniş renk skalasından dolayı da dikkat çeken bu taş, kıyafet ve ayakkabılarda da kullanılıyor.

Öneri:
-Dikkat çekmeyi seviyorsanız gökkuşağı taşının değişken renklerinden ilham alan yanardöner kıyafetleri mutlaka kullanmalısınız.
-Dikkat çekmeyi sevmeyenlerdenseniz de birbirinden güzel gökkuşağı taşıyla süslenmiş aksesuarları mutlaka denemelisiniz.