Takım Elbise Giymenin Kuralları

Takım Elbise Giymenin Kuralları

Sonbaharın ilk aylarından merhaba… Yaz bitti ama bu, renklerin, desenlerin biteceği anlamına gelmiyor. Tam tersine bu sonbahar renklerin, desenlerin konuşacağı bir sonbahar olacak. Üstelik renkler ve desenler elbiseler, etekler, gömlekler, bluzlarla sınırlı da kalmayacak. Sonbahara çok yakışan pantolon-ceket takımlar da bu sezon renk ve desenlerle donatıldı. Takım elbise denemediyseniz yeni sezon tasarımlar tam da denemenizi kolaylaştıracak şıklıkta…

İşte size yeni sezon takım elbiselerle ilgili birkaç ip ucu…

RENK DENEYİN

Yaz bitti ama renkleri hala bizimle. Takım elbiselerde tasarımcılar bu sezon bolca renk kullandı. Siz de tercih yaparken renk denemekten korkmayın. Sıcak bir kırmızı pantolon-ceket takımı altına bej rengi bir ayakkabı ile el çantası sizi muhteşem bir görüntüye kavuşturacaktır.

DESEN FARKI

Çoğu zaman kıyafetlerimizde renk gibi desen de denemekten korkar, sadeliği seçeriz. Ama bu sezon desenli takım elbiseler ön planda… Seçtiğiniz parçalarda ister tüm takımda desen kullanın, ister tek parçanızı desenli seçin. Desenin hem takım elbiseye hem de size çok yakıştığını göreceksiniz. Ayakkabı ve çantanız ile takılarınızı ise sade kullanmanız gerektiğini aklınızda tutun.

KISA TAKIMLAR

Takım elbise denildiğinde, uzun ya da en fazla bilek boy pantolonun akıllara geldiği dönemler geride kaldı. Tasarımcılar artık ceketlerin altına kısa, bisiklet denilen tarzda pantolonlara kreasyonlarında yer veriyor. Ceketinizle aynı boyda seçeceğiniz kısa pantolon ya da ceketten uzun, hemen dizin üstüne biten pantolon takımlarınızı ister sniker, isterseniz de topuklu ayakkabı ile tamamlayabilirsiniz.

DAVETLERDE GİYİNMEKTEN ÇEKİNMEYİN

Takım elbiseyi davetlerde sadece erkekler giyer diye bir kural yok! Şık bir davette uzun ve geniş paça bir pantolon ve üzerinize tam oturan bir ceketle elbiselerinizle olduğunuz kadar şık hatta belki daha da şık olabilirsiniz. Sarı bir takım ile pembe bir çanta ve ayakkabı ile kendinizi hayal edin; ıslak bir saç ve sade makyajınızla tamamlayacağınız bu parçaları davetlerde mutlaka deneyin…

OVER SIZE

Son yılların en gözde trendi over size… Yani büyük büyük görünümlü kıyafetler… Kalın kazaklarla, gömleklerle başlayan, kışlık montlarla devam eden over size akımı takım elbiselerde de kendisini gösteriyor. Rahat giyinmeye alışıksanız ve bu rahatlıktan henüz ödün verecek durumda değilseniz, over size takım elbiselerle bir farklılık oluşturabilirsiniz.