Tatil Dostu Teknolojiler

Tatil Dostu Teknolojiler

Uçsuz bucaksız koylarda şehir hayatının tüm stresini atmayı planlıyor olsanız da sosyal medya iletişimi, müzik keyfi, online alışveriş ya da bankacılık işlemlerinin tüm hızıyla devam etmesine engel olmak mümkün değil. Tatilde mobil cihazlarını tamamen kapatan Türklerin oranının %11 olduğunu gösteren araştırmalar da bu durumu teyit eder nitelikte.

Bu derlememizde, seyahatlerinizde ve tatil için gittiğiniz her yerde yanınızda bulundurmanız gereken en önemli teknolojik ürünleri ele aldık. İşte tatilde yanınızda olması gereken 6 teknolojik aksesuar:

TAŞINABİLİR POWERBANK

Teknolojinin ulaştığı noktada pek çok işlemin mobil cihazlar üzerinden yapılması adaptör ve kablolara bağlı bir yaşantıyı doğurmuştu ki powerbanklar imdadımıza yetişti. Her türlü akıllı cep telefonunu, akıllı saat, adım sayar, diz üstü bilgisayar, tablet ile kameraları şarj edebilen cihazlar, taşınabilirlikleri ve ekonomik olmalarıyla oldukça kullanışlı.

GÜRÜLTÜ ÖNLEYİCİ KULAKLIK

Gürültü önleyici (noise-cancelling) kulaklıklar, gürültü kirliliği konusunda tüketicinin imdadına yetişirken, huzurlu ve keyifli bir seyahat deneyimi yaşamak isteyenlerin de öncelikle tercih ettiği tatil dostu ürün oluyor. Yeni nesil modeller, yenilikçi gürültü önleme teknolojisini kolay erişilir hale getiriyor. Kablolu ve kablosuz modlarda uzun kullanım süresi sunan ürünler bulunuyor.

AKILLI TAŞINABİLİR PROJEKSİYON CİHAZI

Tatilde kültür sanat etkinliklerine vakit ayırmak, listenizde bulunan filmleri seyretmek her zaman mümkün olmayabiliyor. Sinema keyfini tatilde doyasıya yaşamak için taşınabilir mini projeksiyonlardan yardım alabilirsiniz. Geleneksel projeksiyon makinelerinin özelliklerini yalnızca bir kola kutusu büyüklüğündeki gövdelerinde toplamayı başaran portatif projeksiyonlar, akıllı telefon ve bilgisayarlara kolayca bağlanıyor ve tek şarjla saatlerce video oynatabiliyor.

KABLOSUZ BLUETOOTH KULAKLIK

Müzik keyfini kesintiye uğratmamak için tatile çıkmadan önce seyahat çantanıza bluetooth kulaklık koymayı unutmamalısınız. İnsan kulağının işitme sınırının ötesinde sesteki ses yüksekliği işitme hasarına yol açabilir. Kablosuz kulaklıklar bu noktada büyük avantaj sunuyor. Bluetooth teknolojisiyle çalışan, saatlerce konuşma süresi tanıyan, dokunmatik özellikleri bulunan, suya karşı dayanıklı ürünler kurtarıcınız olabilir.

TAŞINABİLİR BLUETOOTH HOPARLÖR

Tatil köyünde, sahilde ve benzer dış mekânlarda kullanabileceğiniz taşınabilir hoparlörler, müzik dinleme sürecinin kesintisiz devam etmesini mümkün kılıyor. Yeni nesil hoparlörler sayesinde müzik deneyiminizi stratosferik yüksekliklere çekebilirsiniz. Ayrıca, yağmurlara ve su sıçramalarına karşı dayanıklı olan ürünler keyfinize keyif katacaktır.

ARAÇ İÇİ ŞARJ CİHAZI

Şehirlerarası tatil yolcuğunda özellikle navigasyon uygulamasını kullanıyor ya da online dijital müzik platformlarından müzik dinliyorsanız mobil cihazların pil durumu sıkıntı çıkarabiliyor. Bu gibi durumlarda araç şarj cihazı varsa telefonunuzun ve tabletinizin bataryası dert olmaktan çıkıyor.