TCDD GENEL MÜDÜRÜ ASIRLIK DEMİRYOLCU İLE BULUŞTU

TCDD GENEL MÜDÜRÜ ASIRLIK DEMİRYOLCU İLE BULUŞTU

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, Bahçe-Nurdağ Varyantı Tüneli incelemeleri için bulunduğu Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde, 98 yaşındaki emekli demiryolu işçisi Mehmet İlter’le karşılaştı.

Apaydın, asırlık demiryolu işçisiyle bir süre sohbet etti.

Çetin coğrafya koşullarının bulunduğu demiryolu hattında yıllarca hizmet eden İlter, çalıştığı dönemde, yol bekçisi, yol çavuşu ve kısım şefinden başkasını görmediğini belirterek, ilk kez bir Genel Müdürle karşılaşmış olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Neşeli ve samimi bir ortamda gerçekleşen sohbet sırasında İsa Apaydın; tamamlandığında Türkiye’nin en uzun tüneli olacak, 2 tüpten oluşan, toplam 20.200 metre uzunluğundaki Bahçe-Nurdağ Tüneli ve diğer demiryolu projelerini emektar demiryolcu İlter’le paylaştı.

“Ölmeden önce Genel Müdürümle buluştuğum için çok mutluyum”
Genel Müdür Apaydın’la sohbet etmenin heyecanını yaşayan İlter, “Ah! Bu dağlar var ya bu dağlar, ne trenler geçti bu dağlardan? Karda kışta, soğukta sıcakta ne zorluklar yaşadığımızı anlatsam ne kitaplar alır, ne saatler yeter.” ifadelerini kullandı. Apaydın’a tecrübelerini de aktaran İlter şunları söyledi: “Bu bayrağı şimdi siz taşıyorsunuz. Allah size güç ve kuvvet versin. Rabbim sizleri doğru yoldan döndürmesin. Demiryolunun ekmeği helâldir. Şimdiye kadar boğazımdan haram lokma geçmediği için çok şükür bu yaşta bu haldeyim. Sizinle sohbet ediyorum. Allah ölmeden önce bana sizin gibi hem işinin ehli hem de benimle sohbet edecek kadar alçak gönüllü Genel Müdürümle sohbet etmeyi nasip ettiği için çok mutluyum. Rabbim sizlere de hesap verecek bir ömür nasip etsin.”