TCDD, INNOTRANS 2016 FUARI’NIN GÖZDESİ OLDU

TCDD, INNOTRANS 2016 FUARI’NIN GÖZDESİ OLDU

InnoTrans 2016 (Uluslararası Ulaşım Teknolojisi, Yenilikçi Bileşenler, Araçlar ve Sistemler Ticaret Fuarı) 20-23 Eylül 2016 tarihlerinde Almanya’nın Başkenti Berlin’de yapıldı.

Fuara; Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, TCDD TAŞIMACILIK AŞ, TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ yetkilileri ve demiryolu sektöründe faaliyet gösteren firmalar katıldı.

Fuarda açıklamalarda bulunan Orhan Birdal, “Serbestleşmeyle birlikte demiryollarının hak ettiği yere geleceğine inanıyoruz.” dedi. Birdal, ”Bugünkü fuarda 45 Türk firması mevcut. Bu gelecek yıllarda artarak devam edecek.” değerlendirmesine bulundu.

TCDD’nin 160. yıl dönümü Innotrans Fuarı’nda kutlandı
İsa Apaydın, TCDD’nin 23 Eylül kuruluş yıl dönümünün bu yıl Berlin’de kutlandığını hatırlatarak 2003 yılından bugüne kadar demiryollarına 50,3 milyar TL gibi önemli miktarda yatırım yapıldığını ve bu yatırımlarla ülkemizin prestiji haline gelen ve dünya markası olan Yüksek Hızlı Tren Projelerini hayata geçirdiklerini kaydetti. Apaydın, “Türkiye’de yerli ve yabancı işletmecilerin kendi trenlerini işletebilmesine imkân sağlayan kanunumuz çıkmıştır. Bu düzenleme Türk Demiryolları’nın miladıdır. Türkiye’de demiryollarının önü açıktır. Geleceğimiz aydınlıktır.” dedi.