TCDD’nin Yeni ve Güçlü Markası: Raysimaş

TCDD’nin Yeni ve Güçlü Markası: Raysimaş

Türkiye ve yakın coğrafyadaki ülkelerin demiryolu mühendislik ihtiyaçlarını karşılamak için TCDD eliyle kurulan, uluslararası mühendislik ve teknoloji şirketi olan RAYSİMAŞ; 2018 yılının Şubat ayında %100 kamu sermayesi olarak faaliyete geçti.

Bünyesinde kamu gücü ile özel sektör dinamiklerini birleştiren bir şirket olduklarını söyleyen RAYSİMAŞ Genel müdürü Baran Bıyık, şirketle ilgili şu bilgileri paylaştı: “RAYSİMAŞ; Türkiye’nin, demiryolu sektöründeki tüm mühendislik birikiminin ve gelişen bakış açısının bir ürünü olarak, uluslararası pazarda demiryolu ve araçları alanında marka şirketi ve dünyaya açılan yüzüdür. Günümüz dinamiklerini iyi kavramış, müşteri istek ve ihtiyaçlarını yönetebilen bir ekip ve profesyonel yöneticilerden oluşan RAYSİMAŞ, multidisipliner mühendislik anlayışıyla soru ve sorunlara farklı, ekonomik, teknik çözümler üretmeyi bir kültür haline getirmiştir. RAYSİMAŞ, faaliyete geçtiği günden bu yana; Altyapı Üstyapı Mühendisliği, Ürün Geliştirme, Demiryolu Sertifikasyonu ve Demiryolu sektöründe kamu ve özel sektör üreticilerinin ürünlerinin uluslararası pazarda pazarlama ve satış departmanlarıyla dört temel branşta faaliyet göstermektedir.”

DEMİRYOLUNDA İLKLERİN ŞİRKETİ RAYSİMAŞ

“Kurulmasının üzerinden geçen sekiz ay gibi kısa bir sürede alt yapı konusunda Türkiye’de ilk olma niteliğinde bir projeye imza atan RAYSİMAŞ, ray geometrisini GPS destekli olarak otomatik ölçebilen bir aracı raylara çıkartmıştır. Özellikle Afrika’da altyapı üst yapı projeleri başlatan RAYSİMAŞ, eğitim ihracatı başlatmış ve bu gelişimiyle sektöründe marka olmak yolunda ilk adımlarını atmıştır. Kısa zamanda elde edilen bu başarı ulaştırma sektöründe devletimizin uyguladığı kamu destekli özel sektör modelinin iyi çalıştığının bir kanıtıdır. RAYSİMAŞ fikrinin hayata geçmesinde emeğinin yanında yüreğini de işimize veren ekip arkadaşlarıma ve özellikle güvenini ve desteğini bir an bile esirgemeyen TCDD Genel Müdürümüz Sayın İsa Apaydın Bey’e ve Onun şahsında bize güvenen dostlarımıza müteşekkir olduğumu belirtmek isterim.”