TEKNOLOJİK TIRMANIŞ

Yükseklerde olmak, insan vücudu kadar teknolojik cihazlar için de zor. Her ne kadar, birçok elektronik cihaz daha üretim aşamasına geçmeden bu tip dayanıklılık testlerine maruz kalarak geliştiriliyor olsa da, ısının sıfırın altında olduğu zor şartlarda onları destekleyecek ekipmanlara ihtiyaç duyabilir ya da bu şartlar için özel geliştirilmiş bazı cihazları tercih edebilirsiniz. Elbette, teknolojik cihazlarınızı düşünürken, kendinizi ihmâl etmeyin.

İşte sizin için incelediğimiz koruyucu ve pratik cihazlar:

OLYMPUS TOUGH TG-TRACKER
Oldukça dayanıklı bu kamera, 30 metreye kadar su geçirmiyor, -10 °C’ye kadar donmuyor, 2,1 metreden düşmeye, 100 kg’a kadar darbelere ve bunlar yetmediyse, toza da dayanıklı malzemelerden oluşuyor. Geniş açıda 4K video çekebilen cihazda GPS, ivme ölçer, pusula, barometre ve termometre gibi algılayıcılar da her şeyi takip ediyor.

BLACK WOLF STRATO 40
Hem sağlam hem de tüm ekipmanlarınızı alabilecek bir çanta arıyorsanız, uzaklara bakmayın. Bu teknoloji dostu çanta, hava alan yapısıyla terletmezken, RFID korumalı cep ile banka ve kredi kartlarınızı koruyabilir, özel bölmesinde dizüstü bilgisayarınızı rahatça taşıyabilirsiniz. Üstten doldurulması sayesinde, içindekilere de kolayca erişilebiliyor.

DRAGON ALLIANCE MOUNTAINEER X
Yüksek rakım içeren aktiviteler için Mountaineer X güneş gözlükleri, her iki göz için de güneş kalkanı, yüzünüze göre ayarlanabilen tutucu kablolarla sabit duruş sağlamanın yanı sıra, tuzlu su ve güneşe karşı koruma sağlayan özel lenslere sahiptir.

SOLARMONKEY EXPEDITION
Saatler, kameralar ve telefonlar tatilde daha çok kullanılırlar. Sık sık şarja ihtiyaç duyan bu teknolojik cihazları, neden güneş ile şarj etmeyesiniz ki? Bu güneş paneli, 5V giriş gerektiren her cihazı şarj edebiliyor. Kafanız karışmasın, bu cihazlara iPhone 7 ve GoPro Hero da dâhil. Dört saate yakın bir sürede bu iki cihazı da şarj edebilen ürün, düşük ışık koşullarında da şarj edebilen özel bir teknolojiye sahip.

JETBOIL MINIMO
Sağlam bir tırmanış sonrasında acıktınız mı? Yanınıza buna benzer bir özel pişirici almazsanız, hayatınız bırakın dağ koşullarını, kampta bile oldukça zorlaşabilir. Bu kullanışlı ve minik ocak, -6 °C’ye kadar çalıştırılabiliyor. Yeniden tasarlanan ağız kısmı da eşit ısı dağılımı sağlıyor. Yanında bir kahve aparatı olması da harika!

TOMTOM ADVENTURER
Artık tüm tatil istatistiklerinizi bu GPS saat ile görebilirsiniz. Snowboard, kayak ve yürüyüş modları bulunan cihazın dâhilî nabız ölçeri, barometresi ve pusulası da istatistiklerin kapsamını genişletiyor. 7/24 uyku, kalori ve adım takibinin yanında, müzik çaları da mevcut.