TEKNOLOJİNİN EĞLENCELİ YÜZÜ

Hayatımızı yönetmemizi sağlayan, işlerimize pratik çözümler bulan teknoloji, eğlenmemizi de sağlayabilir.

Durun, hemen aklınıza oyunlar gelmesin! Elbette oyunlar da eğlenceli ama size sunulanlar bununla sınırlı değil. Merak etmeyin, eğlence amaçlı cihazlar sadece küçüklere göre değil; her yaştan insanı eğlendirebilecek seçenekler mevcut.

MARSHALL STOCKWELL
Gitar amfileri ve hoparlörleriyle meşhur Marshall’ın Bluetooth kulaklığı, orta ve yüksek tonlarda harika bir ses çıkışı sağlıyor. Benzerlerinin çok büyük bölümünde bulunmayan bas ve treble ayarı da çarpıcı. 27 Watt ses çıkış gücüne sahip Stockwell, tek şarjla 9 saate kadar kullanılabiliyor.

CHOC CREATOR 2.0 PLUS
3D yazıcılar ilk çıktığından beri birçok kişi çikolata basabilen bir model düşünmüştür. İşte o ürün, bu model. USB bağlantısı yapıldıktan sonra Windows uygulamasıyla kontrol edilen yazıcı, katman katman çikolata döküyor.

MAD CATZ LYNX 9
Âdeta Transformers ve bir oyun kumandası birleşirse ne olur, sorusunun yanıtını veren LYNX 9, iki analog kumandası, tablet/dizüstü ve telefon tutacağı ile mobil oyun kavramına bambaşka bir açıdan bakıyor. Dört tuş, iki tetik tuşu, bir D-pad, ve trackpoint tarzı fare kontrolcüsüne sahip kumandanın yanı sıra, dâhilî mikrofon ve Bluetooth da mevcut. Android ve Windows cihazlara bağlanan ürüne bir tablet tutturulduğunda, tek elle tüm cihazları taşımak ve yönetmek mümkün oluyor.

CHEERSON CX-10
Dünyanın en küçük drone’u olma iddiasındaki CX-10, sadece 12 gram ağırlığında ve 29 mm’lik pervanelerle uçuyor. Neredeyse kendi kadar ufak bir kumandası bulunan cihaz, 30 dakikada USB üzerinden şarj olarak 6 dakika havada kalabiliyor. 6 eksenli jiroskopla sabitleme yapan cihaz, 50 metre mesafeye kadar uçuyor. Her yere kolayca taşınabildiği gibi, yedek parçaları da gayet ucuz.

SONY MP-CL1
Taşınabilir projektör ile film, dizi, TV ve maç keyfini yanınızda taşıyabilirsiniz. Dilerseniz iş sunumlarında da kullanabilirsiniz ama o zaman ne keyfi kalır? 32 lumen aydınlatma gücündeki bu cep boyu cihaz, 80.000:1 kontrast oranı ve 1.920×1.720 piksel çözünürlüğüyle, sanki büyümüş de küçülmüş. 80 inçe kadar görüntü veren MP-CL1, dâhilî pili ile 2 saate kadar çalışabiliyor. Hatta USB çıkışından telefonunuzu da şarj edebilirsiniz!

LEGO MİNDSTORMS EV3
‘Kendin Yap’ tarzı robot seti birkaç yıldır satışta, fakat eğlencesi sona ermiş değil. Programlanabilir bir ana parça etrafında kurulu olan set, motorlar ve çeşitli parçaların eklenmesini sağlıyor. Böylece isterseniz bir araba isterseniz de bir robot yapabilirsiniz. Mobil üzerinden kontrol edilebildiği gibi, davranışları da önceden programlanabiliyor.

VANGUARD PERSONAL GAMING ENVIRONMENT
Bir yerlere giderken oyun konsolunuzu yanınızda götürememek sizi endişelendiriyor mu? O hâlde, bu cihaz hayatınızı kurtarabilir. Xbox ya da Playstation’ı yerleştirdikten sonra güç bağlantısı hariç her şeyi takılabiliyor. İçerisinde 19 inçlik 720p bir ekran, hoparlör ve bunları koruyan bir kasaya sahip. Üstelik uçaktaki el bagajına da sığacak boyutta.

3DOODLER 2.0
Dünyanın ilk ve en iyi 3D kalemi olarak tanıtılan 3Doodler, mürekkeple yazmıyor, bunun yerine ABD ya da PLA tipi plastik kullanıyor. Yani, 3D yazıcılardaki malzemenin aynısı. Kalemi kullanarak 3D nesneler hazırlayabilirsiniz. Bir şeylerin gözünüzün önünde yavaş yavaş oluşmasını seyretmek çok zevkli, bir de beklemesi olmasa…