TEKNOLOJİNİN EN İYİLERİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

TEKNOLOJİNİN EN İYİLERİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Berlin’de düzenlenen IFA Fuarı’nda bu yıl karşımıza çıkacak ‘akıllı’ tüketici elektroniği ürünleri tanıtıldı. Akıllı telefondan televizyona, sanal gerçeklik başlığından bilgisayara, fırından temizlik robotuna kadar fuarın en iyilerini bir araya getirdik

Asus Zenbook Flip 14
İkisi bir arada bilgisayarlar giderek popüler oluyorlar. İstendiğinde tablet gibi dokunarak, istendiğinde de klavyesiyle dizüstü gibi kullanılan bu cihazların son örneği olan Zenbook Flip 14, harici grafik kartına sahip en ince sistem olma özelliğine sahip. Intel Core i7 işlemci, 16 GB bellek ve 512 GB SSD’nin yanı sıra, GeForce MX150 ekran kartı da onu güçlü ve son derece taşınabilir bir ürüne dönüştürüyor.

Moto X4
Google’ın mobil patentlerden faydalanmak için satın aldığı Motorola markası, artık Lenovo çatısı altında hizmet veriyor ve yenilikçi tasarımlarıyla da dikkat çekiyor. X4, aslında en üst seviye model değil, fakat 5,2 inçlik cihaz Snapdragon 630 işlemci ve 4 GB belleğin yanı sıra üç sesli asistan ile öne çıkıyor. Google Assistant, Amazon Alexa ya da Motorola’nın Moto Voice’ini kullanabilirsiniz.

LG V30
G serisiyle en üst seviyede, özellikle pil ömründe eleştirilen LG, sonunda hem tasarım hem performansla konuşulacak bir telefon hazırlamış. V30, 6 inçlik çerçevesiz bir ekrana sahip. Bu sebeple çok büyük değil ve ele oturuyor. 1.440×2.880 piksellik OLED ekran, Snapdragon’un güçlü 835 işlemcisi, 4 GB bellek, 64 GB depolama alanı ve 3.300 mAh’lik pille tamamlanmış.

Acer Predator Orion 9000
Konsolların yavaş ilerleyişi PC’lere yeniden ilgi duyulmasında önemli bir rol oynadı. Acer’ın Intel’in yeni işlemcilerini de yanına alarak hazırladığı bu model ise tam bir canavar. 18 çekirdekli Core i9 işlemci, 128 GB’a kadar bellek desteği ve 4 adet Radeon RX Vega ya da 2 adet GeForce GTX 1080 ile SLI performanstaki iddiasını ortaya koyuyor. Ayrıca özel sıvı soğutma sistemi kullanıyor.

Philips 8602
Quantum Dot adlı görüntü teknolojisine geçiş yaptığını duyuran Philips, ilk ürünlerini de 55 ve 65 inç büyüklükte hazırlamış. Arka aydınlatması Ambilight özelliğini de koruyan şirket, fark olarak bir de soundbar eklemiş. 4K çözünürlüklü, HDR özellikli model Android TV işletim sistemi kullanıyor ve sistemdeki Google Assistant sayesinde sesle de kontrol edilebiliyor.

Lenovo Explorer
Microsoft’un artırılmış ve sanal gerçeklik konseptlerini bir araya getiren Windows Mixed Reality (Karma Gerçeklik) cihazlarına Lenovo’dan gelen örnek, IFA’daki ziyaretçileden büyük ilgi gördü. Birçok PC ile kullanılabilecek olan başlık 3, yaklaşık 12 metrekarelik bir alandaki hareketleri de ek bir algılayıcı olmaksızın takip edebilecek. Oyunlar için de el kumandaları bulunan cihazın ekimde satışa çıkması bekleniyor.