TREN BİLETİ ALMAK İÇİN BİRÇOK SEÇENEK VAR

Demiryolu taşımacılığının serbestleşmesi ve rekabete açılması ile tren işletmecisi olarak tanımlanan TCDD Taşımacılık, yolcu taşımacılığının kalitesini artırmak, yolcuların kolay ve hızlı bir şekilde bilet almaları için seçeneklerini artırıyor.

Tren bileti almak için TCDD Taşımacılık gişelerinin yanı sıra tercihlerinize göre birçok alternatif bulunuyor.

Online bilet
TCDD Taşımacılığın web sitesinde yolcutasimacilik.tcdd.gov.tr adresine giriş yaparak E-Bilet Sisteminden online bilet alınabiliyor. Bu yöntemle bilet alındığında tekrar gişelere gidip bilet kestirilmesine gerek yok. Seyahat sırasında bilet kontrol noktalarında soyadının söylenmesi,  elektronik postaya gelen bilgileri, görevlilerin kontrol etmesi yeterli oluyor.

Çağrı merkezi, mobil uygulamalar, acenteler, PTT şubeleri…
Ayrıca; 444 82 33 numarası ile çağrı merkezinden ve Mobil Uygulamaları ile bilet satın almak çok kolay hale geldi. TCDD Taşımacılık tarafından yetkilendirilen bilet satış acenteleri de bilet satın almak için uğrayabileceğiniz yerler arasında…

Diğer kolaylık ise, PTT Şubeleri… Sisteme dâhil edilen PTT şubelerinden bilet işlemleri (satış, iade, değişiklik) gerçekleştiriliyor. Bunların yanı sıra, internet ve mobilden bilet alan yolculara tarifeye ek yüzde 3 oranında indirim yapılıyor.

Gişe dışı satış artıyor
Tüm bu kolaylıklardan yararlanan yolcular, her geçen yıl gişe dışı satışlarını daha çok tercih etmeye başladı. 2016 yılında gişe dışı satışlar YHT yolcusunda yüzde 67’ye ulaştı.