TRENDLERİ EVİNİZE TAŞIYIN!

Soğuk kış günlerinde iç mekânlarda daha fazla vakit geçirmek zorunda kalıyoruz. Mevsimin güzelliklerinin tadına varabilmek, monotonluktan kurtulmak, soğuk kış günlerinde kendinizi daha iyi hissetmek için dekorasyonunuza sezonun trendlerini yansıtabilirsiniz…

2015-2016 kışının dekorasyon trendlerini ve küçük dokunuşlarla yapılabilecek büyük değişimi için yol haritası oluşturduk…

RENKLERLE DEĞİŞİM
2015-2016 kışında duvarlarda kırmızı şarap ve kızıl kahveye çalan tarçın tonlarındaki marsala rengi hâkim olacak. Marsala, zihin, beden ve ruhu zenginleştirici etkiye sahip bir renk olarak öne çıkıyor. Salonlarda marsala mavi gibi soğuk tonlarla kombinlenirken, dekorasyonda öne çıkan diğer bir renk ise zeytin yeşili olacak.

 

SİYAH-BEYAZ UYUMU
Sandalyelerde country tarzı kahverengi ve ahşap yanlıklarla süslenen pelüş koltuklar, 2016’nın trendi olacak. Ying ve yang stilini anımsatan siyah-beyaz uyumlu dekorasyon da öne çıkan bir başka trend. İddialı siyah duvarlar, bej rengi veya beyaz renk koltuk takımlarıyla tamamlanacak. Altın rengi avizeler ve duvar aksesuarları siyah duvara hareket katacak.

 

İKONİK PARÇALAR
Mobilya ve diğer aksesuarlarda daha gösterişli ve cesur renklere sahip ikonik parçaların kullanması öneriliyor. Kırlent yastıklar kolayca değiştirilebildiğinden, moda renklerin ve desenlerin rahatça kullanılabileceği dekoratif parçalar olacak.

 

DOĞAL RENKLİ MOBİLYALAR
Mobilyalarda 80’lerin sonlarına kadar kullanılan masif ahşabı çok sık göreceğiz. Rüstik bir etki yaratacak bu mobilyaları geçmişten günümüze uyarlarken, doğal renklerinde ve natürel cilalarla kullanmanız öneriliyor. Böylece doğal görünen evlere ulaşmak mümkün olacak.

 

ÖRGÜ BATTANİYELER
Kış mevsiminin vazgeçilmezi olan örgü battaniyeler 2015-2016 kışının en önemli aksesuarları arasında yerini alıyor. Koltuk üstüne ya da kenarına atacağınız bir battaniye oturma odasından salona kadar iç mekânlara stil kazandıracak. Dekorasyonunuza renk katan battaniyenin verdiği sıcaklık hissi kış soğuğundan uzaklaşmanızı da sağlayacak.

HAYVAN RESİMLERİ
Yastık, kanepe, koltuk gibi eşyalarda hayvan resimleri sıkça kullanılacak. Hem rüstik hem çağdaş hem de geleneksel tarz bir arada olacak. Kişilerin kendi tarzını yansıtabileceği özgün dekorasyonlar ortaya çıkarken, dekorasyonda klasik parçalar yerlerini koruyacak. Şapkalı abajurlar bu yıl yine gözde olacak.

 

BÜYÜK TABLO MODASI
2016 yılında duvarlarımızı görmeye alışık olduklarımızdan çok daha büyük tablolar süsleyecek. Bu tablolar süs olmaktan öte odalara karakter katacak.

ÇEVRE DOSTU MALZEMELER
Çevre bilincinin arttığı son yıllarda dekoratif unsurlarda çevre dostu malzemeler öne çıkıyor. Bu doğrultuda evlerin dekorasyonunda kullanılan tüm unsurlarda çevre dostu malzemelerin bu kış daha da öne çıkması bekleniyor.